Kanarinci doletjeli na 1. mjesto Čempionšipa, Puki rešeta!

Norič iskoristio kiks Lidsa!

Fudbal 10.02.2019 | 17:00
Lids i Šefild Junajted su kiksnuli, a Norič je to iskoristio i odlepršao na prvu poziciju Čempionšipa. Kanarinci su dočekali Norič i prilično ubedljivo stigli do pobede rezultatom 3:0 (1:0).

Sa koliko samopouzdanja igra Norič govori činjenica da je došao u prednost već u 2. minutu kada je Ernandez pogodio na asistenciju Vrančića.

Već posle toga je domaćem timu bilo mnogo lakše da igra, mada se Ipsvič dobro držao sve do početka drugog poluvremena. Onda je na scenu stupio sjajni Temu Puki.

Ovaj Finac je postigao gol na četvrtoj uzastopnoj utakmici, a na ovom duelu je bio strelac dva puta. To znači daje dao pet golova na poslednje četiri utakmice. Puki je ove sezone na 28 utakmica dao čak 19 pogodaka. Time deli treće mesto najboljih strelaca za sada.

Norič je sa ova tri boda stigao do 60 osvojenih bodova i time drži prvu poziciju. Prati ga Lids sa 58, dok je Šefild na 55 osvojenih bodova. VBA ima 53 boda, ali i utakmicu manje.

ENGLESKA 2 - 31. kolo