Ново страдање гостију у Цвајти: Опет без гола!

Сандхаузен до ногу потукао Бохум – 3:0!

Фудбал 04.02.2019 | 11:15
Очајно издање гостију у овом колу немачке Цвајте настављено је и овог поподнева. На две утакмице (пошто је дуел Ауеа и Келна одложен) Бохум и Регентбург нису стигли ни до кола.

Тежак пораз доживео је Бохум на гостовању Сандхаузену – 0:3. Домаћин коме су преко били потребни бодови у борби за опстанак лако је изашао на крај са претендентом за улазак у Бундеслигу.

Мучење у првом полувремену прекинуто је поготком Книпинга у 54. минуту. Заспала је одбрана гостију, а поменути Книпинг је закуцао лопту у мрежу.

Био је то погодак који је унервозио госте. Кренуо је Бохум на све или ништа. А добио ништа и значајно покварио утисак. До краја меча пшогађали су Вотен и Шлауснер.

У другом мечу Холштан Кил је стигао до вредних бодова у судару са Регенсбургом. Домаћин се приближио тимовима који гањају треће место и плеј-фо мечеве за попуну Бундеслиге. Прилично лако је Кил стигао до тријумфа.

По један гол у оба полувремена био је довољан Килу да стигне до четвртог места.