Бостон добио Оклахому, Никси наставили црну серију!

Кошаркаши Бостон Селтикса су победили екипу Оклахоме са 134:129, док је Мемфис као гост нанео нови поразе екипи Њујорк Никса, 96:84.

Кошарка 04.02.2019 | 09:45
У Бостону, било је узбудљиво до последњег минута. У пенал завршници, Бостон је био сигурнији, на крају заслужено је славио нови тријумф, четврти узастопно.

У победничком тиму Кајри Ирвинг је постигао 30 поена уз четири скока и 11 асистенција, Маркус Морис је постигао 19, Маркус Смарт поен мање, док је Ал Хорфорд сусрет завршио са 17 поена.

У екипи Оклахоме истакли су се Пол Џорџ и Расел Вестбрук. Џорџ је сусрет завршио са 37 поена, уз четири скока и исто толико асистенција, док је Вестбрук имао трипл дабл од 22 поена, 12 скокова и 16 асистенција.

С друге стране, у Њујорку, Никси су још једном разочарали своје присталице, забележивши 21. пораз у 22 последње утакмице.

Мемфису је ово била прва победа после три пораза, а тек друга у последњих 13 мечева. Одлепили су се у трећој четвртини на крају које су имали 16 поена вишка (73:57).

У тиму Гризлиса, Марк Гасол је постигао 24 поена уз девет скокова и пет асистенција, док је Мајк Конли постигао 25 поена уз осам скокова и седам асистенција. Џастин Холидеј додао је забележио учинак од 19 поена, а Џарен Џексон јуниор 16.

Код Никса, најефикаснији је био Кевин Нокс са 17 поена, Марио Хезоња је имао 14, а Диандре Џексон 12 поена и 12 ухваћених лопти.