Boston dobio Oklahomu, Niksi nastavili crnu seriju!

Košarkaši Boston Seltiksa su pobedili ekipu Oklahome sa 134:129, dok je Memfis kao gost naneo novi poraze ekipi Njujork Niksa, 96:84.

Košarka 04.02.2019 | 09:45
U Bostonu, bilo je uzbudljivo do poslednjeg minuta. U penal završnici, Boston je bio sigurniji, na kraju zasluženo je slavio novi trijumf, četvrti uzastopno.

U pobedničkom timu Kajri Irving je postigao 30 poena uz četiri skoka i 11 asistencija, Markus Moris je postigao 19, Markus Smart poen manje, dok je Al Horford susret završio sa 17 poena.

U ekipi Oklahome istakli su se Pol Džordž i Rasel Vestbruk. Džordž je susret završio sa 37 poena, uz četiri skoka i isto toliko asistencija, dok je Vestbruk imao tripl dabl od 22 poena, 12 skokova i 16 asistencija.

S druge strane, u Njujorku, Niksi su još jednom razočarali svoje pristalice, zabeleživši 21. poraz u 22 poslednje utakmice.

Memfisu je ovo bila prva pobeda posle tri poraza, a tek druga u poslednjih 13 mečeva. Odlepili su se u trećoj četvrtini na kraju koje su imali 16 poena viška (73:57).

U timu Grizlisa, Mark Gasol je postigao 24 poena uz devet skokova i pet asistencija, dok je Majk Konli postigao 25 poena uz osam skokova i sedam asistencija. Džastin Holidej dodao je zabeležio učinak od 19 poena, a Džaren Džekson junior 16.

Kod Niksa, najefikasniji je bio Kevin Noks sa 17 poena, Mario Hezonja je imao 14, a Diandre Džekson 12 poena i 12 uhvaćenih lopti.