АО: Стоп за Александру!

Крај у другом колу – Крунићева немоћна против 21. носитељке! Најбоља српска тенисерка, Александра Крунић, завршила је учешће на Аустралијан опену у другом колу.

Тенис 17.01.2019 | 11:45
Најбоље рангирана српска тенисерка после 60 минута претрпела је пораз у другом колу Аустралијан Опена.

Александра Крунић завршила је учешће на првом гренд слему сезоне, Аустралијан Опен.

Српску играчицу је у другој рунди надиграла Кијанг Ванг у два сета - 6:2, 6:3.

Кинескиња, која је 21. играчица света, била је превелики "залогај" за Крунићеву.

Српска тенисерка трудила се да игра агресивно, али упркос томе на мечу није стигла нити до једне брејк шансе, док је њена ривалка направила и искористила три, и после тачно сат времена игре изборила пласман у трећу рунду такмичења.

Њена наредна ривлка биће Летонка Анастасија Севастова, 12. са WТА листе.

Крунићева је поражена од Кинескиње Ћианг Ванг резултатом 6:2, 6:3 за мање од сат времена игре.

Александра није успела да понови игру из другог дела меча са Зарином Дијас, на терену Мелбурн парка постојала је само једна играчица и убедљив пораз је био неминован.

После четири уводна гема тренутно 21. тенисерка света започела је фуриозну серију и готово без отпора дошла до првог сета.

Наша репрезентативка је само накратко прекинула налет ривалке, али је она још једном појачала и брејком у другом сету решила питање победника.

Извор: мондо.рс/Б92