AO: Stop za Aleksandru!

Kraj u drugom kolu – Krunićeva nemoćna protiv 21. nositeljke! Najbolja srpska teniserka, Aleksandra Krunić, završila je učešće na Australijan openu u drugom kolu.

Tenis 17.01.2019 | 11:45
Najbolje rangirana srpska teniserka posle 60 minuta pretrpela je poraz u drugom kolu Australijan Opena.

Aleksandra Krunić završila je učešće na prvom grend slemu sezone, Australijan Open.

Srpsku igračicu je u drugoj rundi nadigrala Kijang Vang u dva seta - 6:2, 6:3.

Kineskinja, koja je 21. igračica sveta, bila je preveliki "zalogaj" za Krunićevu.

Srpska teniserka trudila se da igra agresivno, ali uprkos tome na meču nije stigla niti do jedne brejk šanse, dok je njena rivalka napravila i iskoristila tri, i posle tačno sat vremena igre izborila plasman u treću rundu takmičenja.

Njena naredna rivlka biće Letonka Anastasija Sevastova, 12. sa WTA liste.

Krunićeva je poražena od Kineskinje Ćiang Vang rezultatom 6:2, 6:3 za manje od sat vremena igre.

Aleksandra nije uspela da ponovi igru iz drugog dela meča sa Zarinom Dijas, na terenu Melburn parka postojala je samo jedna igračica i ubedljiv poraz je bio neminovan.

Posle četiri uvodna gema trenutno 21. teniserka sveta započela je furioznu seriju i gotovo bez otpora došla do prvog seta.

Naša reprezentativka je samo nakratko prekinula nalet rivalke, ali je ona još jednom pojačala i brejkom u drugom setu rešila pitanje pobednika.

Izvor: mondo.rs/B92