СП: Данци ''полупали'' Чилеанце са 23 разлике!

"Викинзи" демонстрирали силу против Чилеа – Данска на +23! Рукометаши Данске показали су сву своју моћ на старту Светског првенства које се игра у Немачкој и Данској.  Данци понизили Чилеанце! Силовит старт и другог домаћина Свјетског првенства за рукометаше.

Остали спортови 10.01.2019 | 22:10
Данци су декласирали Чиле са чак 39:16 у првом мечу првог кола Групе Б.

Други домаћин турнира је у Ројал арени у Копенхагену понизио госте из Јужне Америке у првом полувремену са 22:4.

Данце су предводили Хансен и Мортенсен са по седам голова, док су по четири постигли Лауге и Сван.

Најефикаснији у селекцији немоћног Чилеа био је Салинас са четири поготка.

У петак се играју преостала два меча у овој групи, а састају се Норвешка – Тунис и Аустрија – Саудијска Арабија.

У премијерном мечу СП други домаћин Немачка је била убедљива против "јединствене" Кореје.

Рукометаши Данске нанијели су праву резултатску катастрофу аутсајдеру Чилеу, у првом мечу Свјетског првенства на данском тлу.

Доминирали су цијелим током сусрета, а у првом дијелу дозволили су ривалу да постигне само четири поготка, и то све у уводним минутима меча, па Јужноамериканци 20-ак минута нису успјели да затресу противничку мрежу.

ДАНСКА - ЧИЛЕ 39:16 (22:4)

Већ након уводних 30 минута било је јасно да ће Данска доћи до лаких бодова, јер су домаћини дјеловали потпуно незаустављиво против грогираног ривала.

Слично као и први данашњи меч, у којем је Њемачка савладала Кореју 30:19, почео је и дуел у Копенхагену.

Гости су повели 1:0 и тако, чини се, само разљутили расположене Данце, који су фуриозном серијом 7:0 у осмом минуту већ имали шест голова "вишка".

Нису се ту зауставили, него су егзибиционом игром дизали публику на ноге, па је накрају првог полувремена, послије скоро перфектне игре Данске и невјероватне серије 15:0, на семафору писало 22:4.

Каспер Мортенсен је у том периоду био најефикаснији са осам голова, без промашаја из игре.

Нешто боље Јужноамериканци су дјеловали на почетку другог полувремена, али како је вријеме одмицало, било је све јасније да ће доживјети прави дебакл.

Скандинавци су средином наставка дошли до 30:10, али ни ту није био крај патњи за госте, који су дјеловали поприлично изгубљено на терену.

Селектор Данске Николај Јакобсен није желио превише да умара свје најбоље играче, па је Мортенсен са осам погодака из првог дијела остао најбољи стријелац (8/8 из игре).

Микел Хансен (на слици) постигао је гол мање од Мортенсена, који је очекивано изабран за најбољег појединца на мечу, док је у пораженом саставу бољи од осталих био Родриго Салинес са четири поготка, од чега три из седмерца.

На крају, више него заслужен тријумф "викинга", који су на прави начин започели поход на своје прво свјетско злато.

ГРУПА А (Берлин)

1. коло

Њемачка - Кореја 30:19 (17:10)

Петак:

Србија - Русија (18.00)
Бразил - Француска (20.30)

ТАБЕЛА: Њемачка (+1) 2, Србија 0, Русија 0, Бразил 0, Француска 0, Кореја (+1) 0.

Тунис - Норвешка (20.30)

ТАБЕЛА: Данска (+1) 2, Аустрија 0, Норвешка 0, Саудијска Арабија 0, Тунис 0, Чиле (+1) 0.

ГРУПА Д (Копенхаген)

1. коло:

Петак:

Ангола - Катар (15.30)
Аргенина - Мађарска (18.00)
Египат - Шведска (20.30)

На Свјетском првнеству учествују 24 селекције подијељене у четири групе са по шест репрезентација.

По три најбоље пласиране селекције избориће пласман у наредну фазу, гдје ће пренијети бодове из утакмица против оних репрезентација које су се нашле у другом кругу. Остале селекције наставиће такмичење у тзв. "Президент Купу", гдје ће се борити за што бољи пласман на СП.

Након тога биће формиране двије нове групе, такође по шест тимова, а по двије првопласиране екипе пласираће се у полуфинале.

Финале је заказано за 27. септембар у данском Хернингу, гдје ће бити одржани сви мечеви за пласман. Полуфинални сусрети биће играни у Хамбургу.

Титулу бране рукометаши Француске, док ће репрезентација Србије први меч на СП иуграти у петак од 18 часова, и то против Русије.

Извор: мондо.ба/Б92