SP: Danci ''polupali'' Čileance sa 23 razlike!

"Vikinzi" demonstrirali silu protiv Čilea – Danska na +23! Rukometaši Danske pokazali su svu svoju moć na startu Svetskog prvenstva koje se igra u Nemačkoj i Danskoj.  Danci ponizili Čileance! Silovit start i drugog domaćina Svjetskog prvenstva za rukometaše.

Ostali sportovi 10.01.2019 | 22:10
Danci su deklasirali Čile sa čak 39:16 u prvom meču prvog kola Grupe B.

Drugi domaćin turnira je u Rojal areni u Kopenhagenu ponizio goste iz Južne Amerike u prvom poluvremenu sa 22:4.

Dance su predvodili Hansen i Mortensen sa po sedam golova, dok su po četiri postigli Lauge i Svan.

Najefikasniji u selekciji nemoćnog Čilea bio je Salinas sa četiri pogotka.

U petak se igraju preostala dva meča u ovoj grupi, a sastaju se Norveška – Tunis i Austrija – Saudijska Arabija.

U premijernom meču SP drugi domaćin Nemačka je bila ubedljiva protiv "jedinstvene" Koreje.

Rukometaši Danske nanijeli su pravu rezultatsku katastrofu autsajderu Čileu, u prvom meču Svjetskog prvenstva na danskom tlu.

Dominirali su cijelim tokom susreta, a u prvom dijelu dozvolili su rivalu da postigne samo četiri pogotka, i to sve u uvodnim minutima meča, pa Južnoamerikanci 20-ak minuta nisu uspjeli da zatresu protivničku mrežu.

DANSKA - ČILE 39:16 (22:4)

Već nakon uvodnih 30 minuta bilo je jasno da će Danska doći do lakih bodova, jer su domaćini djelovali potpuno nezaustavljivo protiv grogiranog rivala.

Slično kao i prvi današnji meč, u kojem je Njemačka savladala Koreju 30:19, počeo je i duel u Kopenhagenu.

Gosti su poveli 1:0 i tako, čini se, samo razljutili raspoložene Dance, koji su furioznom serijom 7:0 u osmom minutu već imali šest golova "viška".

Nisu se tu zaustavili, nego su egzibicionom igrom dizali publiku na noge, pa je nakraju prvog poluvremena, poslije skoro perfektne igre Danske i nevjerovatne serije 15:0, na semaforu pisalo 22:4.

Kasper Mortensen je u tom periodu bio najefikasniji sa osam golova, bez promašaja iz igre.

Nešto bolje Južnoamerikanci su djelovali na početku drugog poluvremena, ali kako je vrijeme odmicalo, bilo je sve jasnije da će doživjeti pravi debakl.

Skandinavci su sredinom nastavka došli do 30:10, ali ni tu nije bio kraj patnji za goste, koji su djelovali poprilično izgubljeno na terenu.

Selektor Danske Nikolaj Jakobsen nije želio previše da umara svje najbolje igrače, pa je Mortensen sa osam pogodaka iz prvog dijela ostao najbolji strijelac (8/8 iz igre).

Mikel Hansen (na slici) postigao je gol manje od Mortensena, koji je očekivano izabran za najboljeg pojedinca na meču, dok je u poraženom sastavu bolji od ostalih bio Rodrigo Salines sa četiri pogotka, od čega tri iz sedmerca.

Na kraju, više nego zaslužen trijumf "vikinga", koji su na pravi način započeli pohod na svoje prvo svjetsko zlato.

GRUPA A (Berlin)

1. kolo

Njemačka - Koreja 30:19 (17:10)

Petak:

Srbija - Rusija (18.00)
Brazil - Francuska (20.30)

TABELA: Njemačka (+1) 2, Srbija 0, Rusija 0, Brazil 0, Francuska 0, Koreja (+1) 0.

Tunis - Norveška (20.30)

TABELA: Danska (+1) 2, Austrija 0, Norveška 0, Saudijska Arabija 0, Tunis 0, Čile (+1) 0.

GRUPA D (Kopenhagen)

1. kolo:

Petak:

Angola - Katar (15.30)
Argenina - Mađarska (18.00)
Egipat - Švedska (20.30)

Na Svjetskom prvnestvu učestvuju 24 selekcije podijeljene u četiri grupe sa po šest reprezentacija.

Po tri najbolje plasirane selekcije izboriće plasman u narednu fazu, gdje će prenijeti bodove iz utakmica protiv onih reprezentacija koje su se našle u drugom krugu. Ostale selekcije nastaviće takmičenje u tzv. "Prezident Kupu", gdje će se boriti za što bolji plasman na SP.

Nakon toga biće formirane dvije nove grupe, takođe po šest timova, a po dvije prvoplasirane ekipe plasiraće se u polufinale.

Finale je zakazano za 27. septembar u danskom Herningu, gdje će biti održani svi mečevi za plasman. Polufinalni susreti biće igrani u Hamburgu.

Titulu brane rukometaši Francuske, dok će reprezentacija Srbije prvi meč na SP iugrati u petak od 18 časova, i to protiv Rusije.

Izvor: mondo.ba/B92