ЕЛ: Будућност "просула" +17 у Минхену!

Радоњић надмудрио Џикића! Кошаркаши Бајерна из Минхена победили су Будућност резултатом 93:88, у 15. колу Евролиге.  Будућност испустила "плус 17", Бајерн прати велике! Шампион региона доживео и седми неуспех на евролигашким гостовањима. Џикићев тим имао значајно вођство у Минхену, а екипа Дејана Радоњића реаговала на време и победила.

Кошарка 29.12.2018 | 10:00
Шампион АБА лиге фуриозно је кренуо меч и био је много ближи тријумфу после првих двадесет минута игре (38:49).

Све је функционисало добро за екипу Александра Џикића, међутим Дејан Радоњић и минхенски клуб имали су одговор у другом полувремену.

Серију Бајерна покренуо Брејдон Хобс који ове сезоне не добија много прилика. Како у Бајерну стартерима није ишло на овом мечу, Радоњић је промешао карте и то је уродило плодом.

Уследио је велики преокрет, а поново је бриљирао Дерик Вилијамс са 21 поеном, док је Хобс постигао 14 и један је од најзаслужнијих за победу.

У екипи Будућности играли су сви нови играчи и имали су одличне партије. Норис Кол је на дебију постигао 27 поена, док је Гога Битадзе остварио учинак од 17 поена и седам скокова. Подбацио је Џејмс Бел који није постигао поен.

Радоњић на овом мечу није могао да рачуна на Стефана Јовића, али су зато Владимир Лучић и Немања Дангубић одрадили одличан посао. Некадашњи капитен Партизана имао је 11 поена, пет скокова и три асистенције, док је Дангубић убацио девет уз четири скока.

Шампион регионалног такмичења имао је чак +17 у првом полувремену и +16 у трећој четвртини, али су испустили предност и доживели 12. пораз, док је Бајерн остварио осму победу.

Будућност у недељу очекује гостовање против Црвене звезде у Београду.

Чинило се да ће "нова" Будућност бити веома близу првом евролигашком "брејку", али се на крају меча у Ауди дому ипак питао домаћин.

Иако су Подгоричани у Минхену играли одличан меч 25 минута и за то време у два наврата стекли и 17 поена предности, победа је остала у дому немачког шампиона, дефинитивног конкурента за пласман у Топ 8.

Бајерн - Будућност 93:88 (14:21, 24:28, 27:21, 28:18)

Трио појачања црногорског тима, Норис Кол - Џејмс Бел - Гога Битадзе, први пут је заиграо на окупу и није много недостајало да свој премијерни меч на окупу упамти по значајном тријумфу уочи гостовања Црвеној звезди мтс у недељу.

Међутим, одлично одигран први део меча био је недовољан да обори екипу Дејана Радоњића, па чак и уз чињеницу да први "плеј" Бавараца Стефан Јовић није могао да наступи због повреде. Вођство Подгоричана од 17 поена средином друге деонице (21:38 и 23:40) наговестило је славље гостију, које је спречила ефектна реакција немачког тима, у којој су значајан допринос имали и српски интернационалци, Владимир Лучић (11 поена) и Немања Дангубић (девет).

И средином треће четвртине Будућност је имала наизглед сигурну предност, захваљујући поенима Нориса Кола за 39:55.

Уследила је значајна Лучићева тројка, која је подигла и публику и саиграче и уверила све у хали да се Бајерн неће предати. Одлични Брејдон Хобс везао је потом три поготка из даљине, заједно са Нихадом Ђедовићем примакао Баварце на подношљивијих "минус 7" (55:62) и најавио шта ће се догодити.

Бајернов преокрет додатно је наговестио Дангубић, важном тројком (60:62), после које је Будућност ипак одговорила, хицем Петра Поповића са дистанце (60:65). Међутим, испоставило се да је Црногорац тада само одложио неизбежно за последњу четвртину, у којој је најбољи играч Бајерна Дерик Вилијамс после неколико минута донео Бајерну вођство, тројком (73:72).

Радоњић: Важна победа!

"Хвала навијачима на подршци, то нам је било веома важно. У првом полувремену смо примили 49 поена, играли лошу одбрану у транзицији, као и 'човек на човека'. У другом полувремену смо много тога променили, пре свега дефанзивно, јер је била много боља одбрана него у првом делу. Остварили смо веома важну победу. Посебно ако анализирамо прво и друго полувреме", рекао је Дејан Радоњић после утакмице.

Иако је Битадзе реаговао и накратко вратио "плус" на страну гостију, тројке Робина Амејза и Данила Бартела донели су Бајерну контролу резултата. Радоњићев тим потом је ту предност сачувао до краја.

Овом победом, немачки шампион је учврстио своју позицију у Топ 8 друштву, јер је тренутно шести, са истим учинком као и седмопласирана Барселона (8-7). Са друге стране, Будућност ће завршити евролигашку годину на претпоследњем месту табеле и са учинком 3-12.

Подгоричани ће из Минхена путовати ка Београду, где ће дуелом против Звезде завршити 2018. годину.

БАЈЕРН: Дангубић 9, Хубс 14, Кинг, Копонен 2, Радошевић 9, Лучић 11, Ло 2, Ђедовић 10, Амеизи 3, Бартел 12, Вилијамс 21, Огунсип.

БУДУЋНОСТ: Џекосн 4, Кол 27, Су Шеховић 3, Е. Кларк 8, Баровић, К. Кларк 2, Гордић 19, Битадзе 17, Омић 6, Поповић 3, Бел, Николић 8.