И Египат у дилеми око Косова

Египат све ближе одлуци да повуче признавање независности Косова, а коначан договор о томе могао би да буде постигнут, током посете шефа дипломатије те државе.

Србија 27.11.2018 | 08:25
И Египат у дилеми око Косова
Како пишу "Вечерње новости", дипломатска борба Србије да Каиро буде 11. на списку оних који су у последњих годину дана ускратили подршку Приштини траје већ месецима, а наруку иде и то што унутар Египта јача струја која сматра да је дошло време да се преиспита одлука о признавању независне јужне српске покрајине.

Египат је био уздржан и када се недавно гласало за чланство Приштине на Генералној скупстини Интерпола у Абу Дабију, пишу "Новости" и додају да уколико Каиро преиначи своју одлуку у вези са Косовом, то би веома брзо могло да изазове нови "домино ефекат полачења признавања", и да број земаља које су уз Приштину падне испод 100, односно да косовски Албанци више немају подршку ни половин чланица УН. 

Египат је признао Косово 26. јуна 2013. године, само неколико дана пред државни удар египатске војске и свргавања с власти дотадашњег председника Мухамеда Мурсија. 

Одлуку о признавању прочитао је тадашњи портпарол египатског МСП Бадр Абдел Ати, који је у исто време нагласио да Каиро жели да задржи добре односе са Србијом. 

Лист наводи и да су односи Београда и Каира у узлазној путањи што је потврђено и на сусрету председника Србије и Египта Александра Вучића и Абдел Фатаха ел Сисија који су се срели прошле године на маргинама Генералне скупштине УН.

(Тањуг)

Коментари / 1

Оставите коментар
Name

Хазарска мафија

27.11.2018 09:19

Терористичка нарко тзв. држава "Косово" ће се угасити јер (1) је број признања све мањи, (2) шћипетари бјеже из те "државе", (3) шћипетари масовно обољевају и умиру од малигних болести изазваних муницијом у којој је било осиромашеног уранијума а коју су користили њихови савезници (колективни запад и остала боранија која га слиједи). Каква је то "држава" свједочи и слиједећа прича: Скоро је у Приштини била фудбалска утакмица између Азербејџана и тзв. државе "Косово". На крају је азербејџански репрезентативац Руслан Курбанов рекао: „Једноставно, људи морају да поштују вредности других нација, што у Приштини није био случај. Наша химна је извиждана. Добро је што влада Азербејџана није признала независност Косова, јер то није држава, него је пећина“. А када знаш да је Азербејџан кавкаска држава у којој су 97,4% становништва муслимани и да су шћипетари дошли са Кавказа онда схватиш какви су то "људи".

ОДГОВОРИТЕ