ПЛ БиХ: Младост откинула бод на "Пецари"!

Тим из Добоја код Какња ремизирао је у Широком Бријегу (1:1) у посљедњем мечу 16. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине.

Фудбал 05.11.2018 | 11:00
Широки Бријег је осми пут ремизирао ове сезоне и по броју неријешених мечева је рекордер у првенству БиХ.

Овог пута, бод је на "Пецари" откинула екипа Младости из Добоја код Какња.

Херцеговачка екипа је диктирала темпо већим дијелом првог полувремена, стварала и промашивала шансе, а оне прилике које су завршиле у оквиру гола "чудесно" је бранио гостујући голман Емил Велић.

Промашаје екипе, коју с клупе води Гоце Седлоски, казнили су фудбалери Младости у 27. минуту када је мрежу Луке Билобрка након одличног контранапада погодио Бахрудин Атајић - 0:1.

Најбољу прилику Широкобријежани су имали само шест минута касније кад је домаћину досуђен једанаестерац, али је голман Младости Емил Велић одбранио ударац Дејана Чабраје са "бијеле тачке" и понио епитет "играча утакмице".

Барем у првих 45 минута...

У наставку су Херцеговци нападали и покушавали што прије да дођу до изједначења, док су се гости из Добоја код Какња грчевито бранили и чекали прилику да из евентуалне контре или неког прекида "докусуре" противника.

Имали су шансу преко Петра Боје у 54. минуту да "ријеше утакмицу", али је нападач Младости шутирао поред стативе.

Широки Бријег је ипак изједначио у 70. минуту поготком резервисте Петра Фрањића и то само пар минута након што је ушао у игру умјесто Чабраје, а за његов ударац није имао рјешење у недјељу фантастични Велић - 1:1.

До краја су домаћи играчи покушавали да стигну до цијелог плијена, али није било промјене резултата иако су гости били ближи поготку и побједи.

Наиме, у 85. минуту Нана Велбек-Масеко шутирао је с 25 метара, а лопта је погодила пречку.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Билобрк, Квесић, Баришић, Чабраја, Елиомар, Марић, Ћорлука, Јурић, Ковачић, Бегоња, Марковић.

МЛАДОСТ: Велић, Велбек, Гузина, Анђушић, Марковић, Атајић, Бојо, Асани, Николић, Мујагић, Исаковић.