PL BiH: Mladost otkinula bod na "Pecari"!

Tim iz Doboja kod Kaknja remizirao je u Širokom Brijegu (1:1) u posljednjem meču 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Fudbal 05.11.2018 | 11:00
Široki Brijeg je osmi put remizirao ove sezone i po broju neriješenih mečeva je rekorder u prvenstvu BiH.

Ovog puta, bod je na "Pecari" otkinula ekipa Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Hercegovačka ekipa je diktirala tempo većim dijelom prvog poluvremena, stvarala i promašivala šanse, a one prilike koje su završile u okviru gola "čudesno" je branio gostujući golman Emil Velić.

Promašaje ekipe, koju s klupe vodi Goce Sedloski, kaznili su fudbaleri Mladosti u 27. minutu kada je mrežu Luke Bilobrka nakon odličnog kontranapada pogodio Bahrudin Atajić - 0:1.

Najbolju priliku Širokobriježani su imali samo šest minuta kasnije kad je domaćinu dosuđen jedanaesterac, ali je golman Mladosti Emil Velić odbranio udarac Dejana Čabraje sa "bijele tačke" i ponio epitet "igrača utakmice".

Barem u prvih 45 minuta...

U nastavku su Hercegovci napadali i pokušavali što prije da dođu do izjednačenja, dok su se gosti iz Doboja kod Kaknja grčevito branili i čekali priliku da iz eventualne kontre ili nekog prekida "dokusure" protivnika.

Imali su šansu preko Petra Boje u 54. minutu da "riješe utakmicu", ali je napadač Mladosti šutirao pored stative.

Široki Brijeg je ipak izjednačio u 70. minutu pogotkom rezerviste Petra Franjića i to samo par minuta nakon što je ušao u igru umjesto Čabraje, a za njegov udarac nije imao rješenje u nedjelju fantastični Velić - 1:1.

Do kraja su domaći igrači pokušavali da stignu do cijelog plijena, ali nije bilo promjene rezultata iako su gosti bili bliži pogotku i pobjedi.

Naime, u 85. minutu Nana Velbek-Maseko šutirao je s 25 metara, a lopta je pogodila prečku.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kvesić, Barišić, Čabraja, Eliomar, Marić, Ćorluka, Jurić, Kovačić, Begonja, Marković.

MLADOST: Velić, Velbek, Guzina, Anđušić, Marković, Atajić, Bojo, Asani, Nikolić, Mujagić, Isaković.