Чемпионшип: Лудило! Опет смјене у врху табеле!

Смешан аутогол лансирао Мидлзбро на врх Чемпионшипа! Барем привремено, на пар сати.  Френк Лампард и Дерби само до бода на Риверсајду - 1:1.  Лидс се испромашивао, па узео бод руком! Нотингем Форест непоражен напустио Јоркшир.

Фудбал 27.10.2018 | 23:07
Мидлзбро и Дерби поделили су бодове на Риверсајду (1:1), а слађи део плена припао је екипи Тонија Пјулиса, која је избегла пораз у самој завршници.

Оба тима су до голова стигли захваљујући трапавим реакцијама ривала. Џорџ Френд савладао је свог чувара мреже већ у 18. минуту, а после неколико промашаја екипе Френка Лампарда, казна је уследила у самом финишу.

Дефанзивац Дербија Џејдон Богл неспретно је захватио лопту после центаршута с десне стране и матирао Скота Карсона за коначних 1:1.

После овог ремија Боро је избио на прво место на табели, али само привремено док нису одиграни остали мечеви 15. кола.

Није Лидс заслужио да изгуби вечерашњи дерби са Нотингемом (1:1), посебно по свему што је приказао током 90 минута великог окршаја на Еланд Роуду, али начин на који је стигао до бода у 82. минуту сигурно ће изазвати контроверзе наредних дана.

Јер, делује да је стрелац изједначујућег поготка за домаћина Кемар Руф руком умувао лопту у мрежу Шумара, на шта је указивао и голман Пантилимон, али је главни арбитар ипак признао погодак.

Тиме је и поништено све добро што су гости учинили на овом мечу, мада треба рећи да су се током већег дела утакмице бранили са тек понеким излетом на половину Лидса. Нотингем је до вођства стигао у 11. минуту после корнера, када се дефанзивац Џек Робинсон најбоље снашао у шеснаестерцу Јунајтеда, али Лидс током утакмице није одустајао од свог стила.

Марсело Бијелса је упорно инсистирао да се до гола стигне искључиво поседом лопте и кратким пасовима, а управо је после такве акције и пао изједначујући погодак. Лидс је био бољи у свим елеминтима игре, али није имао среће да сломи солидан тим Аитора Каранке.

"Мислим да резултат није фер. И без анализе бројке вам све кажу. Били смо бољи у свим аспектима фудбалске игре. Имали смо посед, нападали током целе утакмице, нисмо им дозволили да нам створе шансу и промашили смо сигурно десет прилика", оценио је Бијелса.

Зато је после само пар дана Лидс изгубио прво место у Чемпионшипу које је преузео Шефилд Јунајтед убедљивом победом над Виганом овог поподнева од 4:2. Блистао је троструки стрелац Били Шарп, а Оштрице тренутно имају два бода више од великана из Јоркшира.

ЕНГЛЕСКА 2 - 15. коло