Čempionšip: Ludilo! Opet smjene u vrhu tabele!

Smešan autogol lansirao Midlzbro na vrh Čempionšipa! Barem privremeno, na par sati.  Frenk Lampard i Derbi samo do boda na Riversajdu - 1:1.  Lids se ispromašivao, pa uzeo bod rukom! Notingem Forest neporažen napustio Jorkšir.

Fudbal 27.10.2018 | 23:07
Midlzbro i Derbi podelili su bodove na Riversajdu (1:1), a slađi deo plena pripao je ekipi Tonija Pjulisa, koja je izbegla poraz u samoj završnici.

Oba tima su do golova stigli zahvaljujući trapavim reakcijama rivala. Džordž Frend savladao je svog čuvara mreže već u 18. minutu, a posle nekoliko promašaja ekipe Frenka Lamparda, kazna je usledila u samom finišu.

Defanzivac Derbija Džejdon Bogl nespretno je zahvatio loptu posle centaršuta s desne strane i matirao Skota Karsona za konačnih 1:1.

Posle ovog remija Boro je izbio na prvo mesto na tabeli, ali samo privremeno dok nisu odigrani ostali mečevi 15. kola.

Nije Lids zaslužio da izgubi večerašnji derbi sa Notingemom (1:1), posebno po svemu što je prikazao tokom 90 minuta velikog okršaja na Eland Roudu, ali način na koji je stigao do boda u 82. minutu sigurno će izazvati kontroverze narednih dana.

Jer, deluje da je strelac izjednačujućeg pogotka za domaćina Kemar Ruf rukom umuvao loptu u mrežu Šumara, na šta je ukazivao i golman Pantilimon, ali je glavni arbitar ipak priznao pogodak.

Time je i poništeno sve dobro što su gosti učinili na ovom meču, mada treba reći da su se tokom većeg dela utakmice branili sa tek ponekim izletom na polovinu Lidsa. Notingem je do vođstva stigao u 11. minutu posle kornera, kada se defanzivac Džek Robinson najbolje snašao u šesnaestercu Junajteda, ali Lids tokom utakmice nije odustajao od svog stila.

Marselo Bijelsa je uporno insistirao da se do gola stigne isključivo posedom lopte i kratkim pasovima, a upravo je posle takve akcije i pao izjednačujući pogodak. Lids je bio bolji u svim elemintima igre, ali nije imao sreće da slomi solidan tim Aitora Karanke.

"Mislim da rezultat nije fer. I bez analize brojke vam sve kažu. Bili smo bolji u svim aspektima fudbalske igre. Imali smo posed, napadali tokom cele utakmice, nismo im dozvolili da nam stvore šansu i promašili smo sigurno deset prilika", ocenio je Bijelsa.

Zato je posle samo par dana Lids izgubio prvo mesto u Čempionšipu koje je preuzeo Šefild Junajted ubedljivom pobedom nad Viganom ovog popodneva od 4:2. Blistao je trostruki strelac Bili Šarp, a Oštrice trenutno imaju dva boda više od velikana iz Jorkšira.

ENGLESKA 2 - 15. kolo