ШПА: Алавес побједом у Вигу до врха табеле!

Сензација у Шпанији! Фудбалери Алавеса победили су Селту у Вигу са 1:0, у деветом колу ЛаЛиге и тако избио на прво место на табели шпанског првенства.  Један, али вредан - Алавес и Брашанац ноће на врху Примере! Сјајни Абелардов тим поразио Селту као гост - 1:0.

Фудбал 19.10.2018 | 23:43
Стрелац је био Томас Пина у 58. минуту. Српски фудбалер Дарко Брашанац играо је до 76. минута за победнички тим.

Алавес је сада први са 17 бодова, једним више од Севиље, два од Барселоне и Атлетика и три од Реала, који имају утакмицу мање.

Селта је на 10. месту са 10 бодова.

Примера има новог лидера. Барем на 24 сата Алавес ће се шепурити на врху шпанског шампионата као лидер после победе у гостима над Селтом од 1:0.

За погодак одлуке побринуо се искусни везиста Томас Пиња, повратник из Белгије (играо за Бриж), који се у 58. минуту сјајно снашао у петерцу домаћина након центаршута и асистенције дефанзивца Лагвардије.

И српски интернационалац Дарко Брашанац је допринео тријумфу Алавеса у чијим је реовима наступао до 76. минута када га је заменио Вакасо.

Иако је Селта била боља у већем делу утакмице и имала шансе да се докопа бода, одбрана Алавеса је издржала притисак. Ова победа и прво место на табели потврда су одличног рада тренера гостију Абеларда Ферандеза, који има позитиван скор откако је преузео кормило овог тима - 18 победа и 12 пораза на 34 утакмице.

Подсетимо, Алавес је у прошлом колу узео меру и Реалу из Мадрида када је било такође 1:0, док Селта после вечерашњег пораза остаје у доњем делу табеле након чињенице да већ шест утакмица не зна за победу (по три пораза и ремија).