ŠPA: Alaves pobjedom u Vigu do vrha tabele!

Senzacija u Španiji! Fudbaleri Alavesa pobedili su Seltu u Vigu sa 1:0, u devetom kolu LaLige i tako izbio na prvo mesto na tabeli španskog prvenstva.  Jedan, ali vredan - Alaves i Brašanac noće na vrhu Primere! Sjajni Abelardov tim porazio Seltu kao gost - 1:0.

Fudbal 19.10.2018 | 23:43
Strelac je bio Tomas Pina u 58. minutu. Srpski fudbaler Darko Brašanac igrao je do 76. minuta za pobednički tim.

Alaves je sada prvi sa 17 bodova, jednim više od Sevilje, dva od Barselone i Atletika i tri od Reala, koji imaju utakmicu manje.

Selta je na 10. mestu sa 10 bodova.

Primera ima novog lidera. Barem na 24 sata Alaves će se šepuriti na vrhu španskog šampionata kao lider posle pobede u gostima nad Seltom od 1:0.

Za pogodak odluke pobrinuo se iskusni vezista Tomas Pinja, povratnik iz Belgije (igrao za Briž), koji se u 58. minutu sjajno snašao u petercu domaćina nakon centaršuta i asistencije defanzivca Lagvardije.

I srpski internacionalac Darko Brašanac je doprineo trijumfu Alavesa u čijim je reovima nastupao do 76. minuta kada ga je zamenio Vakaso.

Iako je Selta bila bolja u većem delu utakmice i imala šanse da se dokopa boda, odbrana Alavesa je izdržala pritisak. Ova pobeda i prvo mesto na tabeli potvrda su odličnog rada trenera gostiju Abelarda Ferandeza, koji ima pozitivan skor otkako je preuzeo kormilo ovog tima - 18 pobeda i 12 poraza na 34 utakmice.

Podsetimo, Alaves je u prošlom kolu uzeo meru i Realu iz Madrida kada je bilo takođe 1:0, dok Selta posle večerašnjeg poraza ostaje u donjem delu tabele nakon činjenice da već šest utakmica ne zna za pobedu (po tri poraza i remija).