ФРА: Лион уловио ''Крокодиле''!

Депај оверио победу Лиона и треће место у Лиги 1.  Фудбалери Лиона победили су Ним у утакмици десетог кола француске Лиге 1 са 2:0.  Рутинска победа тима Бруна Женезија од 2:0.

Фудбал 19.10.2018 | 23:36
Лион је повео голом Дембелеа у 24. минуту, када је добро примио дугу лопту Марсела и поред двојице чувара савладао голмана гостију.

Коначан резултат је поставио Мемфис Депај у 90. минуту. Траоре је спољном убацио у казнени простор, играчи Нима су се умало одбранили, али се лопта одбила у ноге Депају који је из дриблинга шутирао ниско и погодио мрежу за 2:0.

Лион је после ове победе скочио до трећег места Лиге 1 са 17 бодова, док је Ним 16. са 10 бодова. Испред Лиона су сада Лил са 19 и неприкосновени Пари Сен Жермен са 27 бодова.

Петарда на Парку принчева и увбедљив пораз од ПСЖ-а у прошлом колу архивирани су у Лиону где се тимБруна Женезија вечерас рехабилитовао и поново вратио на победнички колосек рутинским тријумфом над Нимом од 2:0.

Гостујући тим, новајлија у лиги, пробао је да се испрси пред фаворизованим домаћином, али су их дефанзивне грешке скупо коштале. Прву је казнио Муса Дембеле у 24. минуту, а другу фантастични Мемфис Депај у 90. за лаган тријумф Лиона.

Није домаћин бриљирао вечерас, утисак је да је играо колико му треба и новом победом направио лепу увертиру за окршај са Хофенхајмом који следи средином недеље у Лиги шампиона.

Што се тиче Нима, он је поново показао да иако је ноавајлија нема комплекс и да игра без калкулација, што је данас реткост у фудбалу.