FRA: Lion ulovio ''Krokodile''!

Depaj overio pobedu Liona i treće mesto u Ligi 1.  Fudbaleri Liona pobedili su Nim u utakmici desetog kola francuske Lige 1 sa 2:0.  Rutinska pobeda tima Bruna Ženezija od 2:0.

Fudbal 19.10.2018 | 23:36
Lion je poveo golom Dembelea u 24. minutu, kada je dobro primio dugu loptu Marsela i pored dvojice čuvara savladao golmana gostiju.

Konačan rezultat je postavio Memfis Depaj u 90. minutu. Traore je spoljnom ubacio u kazneni prostor, igrači Nima su se umalo odbranili, ali se lopta odbila u noge Depaju koji je iz driblinga šutirao nisko i pogodio mrežu za 2:0.

Lion je posle ove pobede skočio do trećeg mesta Lige 1 sa 17 bodova, dok je Nim 16. sa 10 bodova. Ispred Liona su sada Lil sa 19 i neprikosnoveni Pari Sen Žermen sa 27 bodova.

Petarda na Parku prinčeva i uvbedljiv poraz od PSŽ-a u prošlom kolu arhivirani su u Lionu gde se timBruna Ženezija večeras rehabilitovao i ponovo vratio na pobednički kolosek rutinskim trijumfom nad Nimom od 2:0.

Gostujući tim, novajlija u ligi, probao je da se isprsi pred favorizovanim domaćinom, ali su ih defanzivne greške skupo koštale. Prvu je kaznio Musa Dembele u 24. minutu, a drugu fantastični Memfis Depaj u 90. za lagan trijumf Liona.

Nije domaćin briljirao večeras, utisak je da je igrao koliko mu treba i novom pobedom napravio lepu uvertiru za okršaj sa Hofenhajmom koji sledi sredinom nedelje u Ligi šampiona.

Što se tiče Nima, on je ponovo pokazao da iako je noavajlija nema kompleks i da igra bez kalkulacija, što je danas retkost u fudbalu.