БЕЛ: Клуб Бриж разнео Еупен!

Весли показао Лацију да вреди тих 12. 000. 000! Седам голова на Јан Брејдел стадиону.

Фудбал 29.07.2018 | 17:00
Андерлехт је послао претећу поруку декласиравши Кортрајк у гостима са 4:1, Стандард је у дербију савладао Гент са 3:2 и наговестио да би после много година могао да буде конкурентан у борби за титулу, чекамо да видимо шта ће вечерас да уради Генк, али Клуб Бриж је свима показао да нема намеру да им тек тако препусти титулу. На премијери нове сезоне актуелни шампион је, чал и лакше но што резултат показује, декласирао Еупен са 5:2 (3:0).

Коначан резултат дакле није прави одраз дешавања на терену, пошто су гости та два утешна гола постигли тек када је победник био одлучен, а Клуб Бриж имао предност од 4:0. А победник је одлучен већ после пола сата игра. Чак и нешто мање. Да будемо прецизни – 26 минута колико је требало Веслију да унакази одбрану Еупена и покаже Лацију да тих 12.000.000 евра, колико Бриж тражи на име обештећења за 191 центиметара високог голгетера, уопште није толико много.

Два гола 21-годишњег Бразилца, уз погодак прекаљеног Желеа Фосена са пенала, значила су да Клуб Бриж може да склони стопало са папучице за гас и мирно приведе утакмицу крају. На крају је додуше Еупен успео макар мало да закува, али недовољно да би завршницу учинио драматичном, пошто је још раније други Фосенов гол одагнао све сумње око исхода меча, да би исти играч у 89. минуту – поново са пенала – поставио коначних 5:2.

Напад ни ове сезоне неће бити Брижов проблем. Барем ако Весли остане на стадиону “Јан Брејдел”.