BEL: Klub Briž razneo Eupen!

Vesli pokazao Laciju da vredi tih 12. 000. 000! Sedam golova na Jan Brejdel stadionu.

Fudbal 29.07.2018 | 17:00
Anderleht je poslao preteću poruku deklasiravši Kortrajk u gostima sa 4:1, Standard je u derbiju savladao Gent sa 3:2 i nagovestio da bi posle mnogo godina mogao da bude konkurentan u borbi za titulu, čekamo da vidimo šta će večeras da uradi Genk, ali Klub Briž je svima pokazao da nema nameru da im tek tako prepusti titulu. Na premijeri nove sezone aktuelni šampion je, čal i lakše no što rezultat pokazuje, deklasirao Eupen sa 5:2 (3:0).

Konačan rezultat dakle nije pravi odraz dešavanja na terenu, pošto su gosti ta dva utešna gola postigli tek kada je pobednik bio odlučen, a Klub Briž imao prednost od 4:0. A pobednik je odlučen već posle pola sata igra. Čak i nešto manje. Da budemo precizni – 26 minuta koliko je trebalo Vesliju da unakazi odbranu Eupena i pokaže Laciju da tih 12.000.000 evra, koliko Briž traži na ime obeštećenja za 191 centimetara visokog golgetera, uopšte nije toliko mnogo.

Dva gola 21-godišnjeg Brazilca, uz pogodak prekaljenog Želea Fosena sa penala, značila su da Klub Briž može da skloni stopalo sa papučice za gas i mirno privede utakmicu kraju. Na kraju je doduše Eupen uspeo makar malo da zakuva, ali nedovoljno da bi završnicu učinio dramatičnom, pošto je još ranije drugi Fosenov gol odagnao sve sumnje oko ishoda meča, da bi isti igrač u 89. minutu – ponovo sa penala – postavio konačnih 5:2.

Napad ni ove sezone neće biti Brižov problem. Barem ako Vesli ostane na stadionu “Jan Brejdel”.