ЕП - Без изненађења: Србија против Мађарске у 1/4-финалу!

Мађари су у недељу оправдали улогу фаворита у дуелу са Холандијом и пласирали се у четвртфинале.

Остали спортови 22.07.2018 | 19:45
Ватерполо репрезентација Србије у уторак ће се у четвртфиналу Европског првенства у Барселони састати са Мађарском!

Мађари су у групној фази такмичења "дебело" разочарали, мало је недостајало да после Италије изгубе и од Немачке (4:4), али у недељу у мечу осмине финала нису имали већих проблема са Холандијом - 12:9 (5:4, 4:2, 2:1, 1:2).

Прецизније, Холанђани су се у игри "на гол више" равноправно носили до средине другог квартала, када су други пут на утакмици имали минималну предност - 5:6.

Уследио је дуг период доминације мађарских ватерполиста, који су сачували своју мрежу нетакнутом чак 12 минута и за то време преокренули на недостижних 11:6.

Мартон Вамош био је најбољи стрелац Мађара са четири поготка, Герго Заланки дао је три, а Золтан Пол два гола.

Док су "Делфини" до четвртфинала стигли директно, Мађари су морали да савладају Холандију 12:9 у осмини финала турнира.

Холанђани су добро парирали ватерполо велесили до другог квартала када су Мађари после вођства 6:5 на 12 минута затворили прилазе голу и "побегли" на недостижних 11:6.

Мађаре је до победе предводио Мартон Вамош са четири гола, три је дао Герго Зеланки, а два Золтан Пол.

Србија и Мађарска играће у дербију рунде у уторак од 17 часова.

Последњи пут две селекције су се састале на Олимпијским играма 2016, а било је 13:13 у Групи А коју су Мађари освојили, а Србија била тек четврта.

Извор: мондо.рс/Б92