EP - Bez iznenađenja: Srbija protiv Mađarske u 1/4-finalu!

Mađari su u nedelju opravdali ulogu favorita u duelu sa Holandijom i plasirali se u četvrtfinale.

Ostali sportovi 22.07.2018 | 19:45
Vaterpolo reprezentacija Srbije u utorak će se u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Barseloni sastati sa Mađarskom!

Mađari su u grupnoj fazi takmičenja "debelo" razočarali, malo je nedostajalo da posle Italije izgube i od Nemačke (4:4), ali u nedelju u meču osmine finala nisu imali većih problema sa Holandijom - 12:9 (5:4, 4:2, 2:1, 1:2).

Preciznije, Holanđani su se u igri "na gol više" ravnopravno nosili do sredine drugog kvartala, kada su drugi put na utakmici imali minimalnu prednost - 5:6.

Usledio je dug period dominacije mađarskih vaterpolista, koji su sačuvali svoju mrežu netaknutom čak 12 minuta i za to vreme preokrenuli na nedostižnih 11:6.

Marton Vamoš bio je najbolji strelac Mađara sa četiri pogotka, Gergo Zalanki dao je tri, a Zoltan Pol dva gola.

Dok su "Delfini" do četvrtfinala stigli direktno, Mađari su morali da savladaju Holandiju 12:9 u osmini finala turnira.

Holanđani su dobro parirali vaterpolo velesili do drugog kvartala kada su Mađari posle vođstva 6:5 na 12 minuta zatvorili prilaze golu i "pobegli" na nedostižnih 11:6.

Mađare je do pobede predvodio Marton Vamoš sa četiri gola, tri je dao Gergo Zelanki, a dva Zoltan Pol.

Srbija i Mađarska igraće u derbiju runde u utorak od 17 časova.

Poslednji put dve selekcije su se sastale na Olimpijskim igrama 2016, a bilo je 13:13 u Grupi A koju su Mađari osvojili, a Srbija bila tek četvrta.

Izvor: mondo.rs/B92