Максимовић у првој постави код Анћелотија! Српски штопер почео меч у тандему са Албиолом, а друго полувреме играо са Тонелијем.

Фудбал 15.07.2018 | 12:15
Код Мауриција Сарија није добио праву шансу да се докаже, али ће се то очигледно променити код Карла Анћелотија. Барем тако наговештава прва припремна утакмица Наполија пред нову сезону. Српски дефанзивац Никола Максимовић нашао се у стартној постави против нижелигаша Гоцана, коју је гигант са југа Италије решио у своју корист резултатом 4:0 (1:0).

Максимовић је на терену провео 63. минута, када га је заменио млади Франческо Мецони. Анћелоти је меч играо у формацији 4-3-3, а повремени репрезентативац Србије је прво полувреме играо у штоперском тандему са Раулом Албиолом, док се на почетку другог поред њега нашао Лоренцо Тонели.

Голове за Наполи постигли су Фабијан Руиз (21. минут), Алберто Граси (62), Симоне Верди (71пен) и Адам Унас(80).

Наполи прво полувреме: Карнезис - Хисај, Максимовић, Албиол, Луперто - Рог, Хамшик, Руиз - Каљехон, Инглезе, Инсиње.

Наполи друго полувреме: Контини (од 83. Мафела) – Хисај (од 63. Д‘Игнацио), Тонели, Максимовић (од 63. Мецони), Луперто (од 66. Сенезе) – Алан, Дивара, Граси (од 82. Гаетано), УнАс, Винисијус (од 83. Р. Инсиње), Верди (од 82. Ћићирети).