Maksimović u prvoj postavi kod Anćelotija! Srpski štoper počeo meč u tandemu sa Albiolom, a drugo poluvreme igrao sa Tonelijem.

Fudbal 15.07.2018 | 12:15
Kod Mauricija Sarija nije dobio pravu šansu da se dokaže, ali će se to očigledno promeniti kod Karla Anćelotija. Barem tako nagoveštava prva pripremna utakmica Napolija pred novu sezonu. Srpski defanzivac Nikola Maksimović našao se u startnoj postavi protiv niželigaša Gocana, koju je gigant sa juga Italije rešio u svoju korist rezultatom 4:0 (1:0).

Maksimović je na terenu proveo 63. minuta, kada ga je zamenio mladi Frančesko Meconi. Anćeloti je meč igrao u formaciji 4-3-3, a povremeni reprezentativac Srbije je prvo poluvreme igrao u štoperskom tandemu sa Raulom Albiolom, dok se na početku drugog pored njega našao Lorenco Toneli.

Golove za Napoli postigli su Fabijan Ruiz (21. minut), Alberto Grasi (62), Simone Verdi (71pen) i Adam Unas(80).

Napoli prvo poluvreme: Karnezis - Hisaj, Maksimović, Albiol, Luperto - Rog, Hamšik, Ruiz - Kaljehon, Ingleze, Insinje.

Napoli drugo poluvreme: Kontini (od 83. Mafela) – Hisaj (od 63. D‘Ignacio), Toneli, Maksimović (od 63. Meconi), Luperto (od 66. Seneze) – Alan, Divara, Grasi (od 82. Gaetano), UnAs, Vinisijus (od 83. R. Insinje), Verdi (od 82. Ćićireti).