Реал није дозволио и други "брејк"!

Резултат финала шпанског плеј-офа је после два меча у Мадриду нерешен. Серија се сели у Виторију.  Краљ узвратио ударац! Реал сигуран против Басконије у другом мечу финалне серије.

Кошарка 16.06.2018 | 11:30
Екипа Басконије имала је 11 поена предности после осам минута друге финалне утакмице против Реал Мадрида (22:33), али нови шампион Европе се прибрао, ухватио прикључак у другој четвртини, па "преломио" серијом од 25:5 у трећем кварталу, када је имао максималних "плус 20", прецизније 77:57.

Коначно, Реал - Басконија 98:91 (28:33, 24:19, 31:13, 15:26), за 1:1 у плеј-оф серији за првака Шпаније.

Трећи и четврти меч играће се у Виторији, у недељу од 18.30, односно у уторак од 21.00.

Најефикаснији у тиму Реала били су Џејси Керол и Треј Томпкинс са по 16 поена, док је Густаво Ајон забележио 14 поена и 10 скокова.

Код гостију је Мет Џенинг убацио 18 поена, све иза линије од 6,75 метара, одакле је шутирао савршених 6/6.

Занимљиво је да су играчи Басконије имали више погодака за три (14/25, 56 одсто), него за два поена (13/35, 37 одсто), док су "краљевићи" имали много боље избалансиран напад (двојке 55, тројке 42 одсто, 10/24), а уз то и 12 скокова више.

Реал је узвратио ударац. Шампион Европе је у Мадриду савладао Басконију са 98:91 (28:33, 24:19, 31:13, 15:26) и изједначио на 1:1 у финалној серији плеј-офа шпанске АЦБ лиге.

Басконија је још једном показала да зна како против Реала. Отуда није било ни чудно што је у првом полувремену гостујућа екипа била потпуно равноправан ривал.

Ипак, Реал није смео себи да дозволи да други пут заредом у борби за шампионски трофеј доживи кикс на свом терену јер би то заиста представљало катастрофу.

И управо у трећој деоници кошаркаши краљевског клуба заиграли су као препорођени. Густаво Ајон, Џејси Керол и Треј Томкинс повели су Реал до двоцифрене предности коју домаћин није испуштао до краја.

Керол и Томкинс су убацили по 16 поена, Ајон је имао дабл-дабл учинак од 14 поена и десет скокова, а Лука Дончић је на то додао 11 поена и четири ухваћене лопте. Код гостујуће екипе најбољи је био Мет Џенинг са 18 поена, док је Илиман Диоп убацио 16 поена.

Следећа утакмица финалне серије на програму је 17. јуна, а домаћин ће бити баскијска екипа.