Real nije dozvolio i drugi "brejk"!

Rezultat finala španskog plej-ofa je posle dva meča u Madridu nerešen. Serija se seli u Vitoriju.  Kralj uzvratio udarac! Real siguran protiv Baskonije u drugom meču finalne serije.

Košarka 16.06.2018 | 11:30
Ekipa Baskonije imala je 11 poena prednosti posle osam minuta druge finalne utakmice protiv Real Madrida (22:33), ali novi šampion Evrope se pribrao, uhvatio priključak u drugoj četvrtini, pa "prelomio" serijom od 25:5 u trećem kvartalu, kada je imao maksimalnih "plus 20", preciznije 77:57.

Konačno, Real - Baskonija 98:91 (28:33, 24:19, 31:13, 15:26), za 1:1 u plej-of seriji za prvaka Španije.

Treći i četvrti meč igraće se u Vitoriji, u nedelju od 18.30, odnosno u utorak od 21.00.

Najefikasniji u timu Reala bili su Džejsi Kerol i Trej Tompkins sa po 16 poena, dok je Gustavo Ajon zabeležio 14 poena i 10 skokova.

Kod gostiju je Met Džening ubacio 18 poena, sve iza linije od 6,75 metara, odakle je šutirao savršenih 6/6.

Zanimljivo je da su igrači Baskonije imali više pogodaka za tri (14/25, 56 odsto), nego za dva poena (13/35, 37 odsto), dok su "kraljevići" imali mnogo bolje izbalansiran napad (dvojke 55, trojke 42 odsto, 10/24), a uz to i 12 skokova više.

Real je uzvratio udarac. Šampion Evrope je u Madridu savladao Baskoniju sa 98:91 (28:33, 24:19, 31:13, 15:26) i izjednačio na 1:1 u finalnoj seriji plej-ofa španske ACB lige.

Baskonija je još jednom pokazala da zna kako protiv Reala. Otuda nije bilo ni čudno što je u prvom poluvremenu gostujuća ekipa bila potpuno ravnopravan rival.

Ipak, Real nije smeo sebi da dozvoli da drugi put zaredom u borbi za šampionski trofej doživi kiks na svom terenu jer bi to zaista predstavljalo katastrofu.

I upravo u trećoj deonici košarkaši kraljevskog kluba zaigrali su kao preporođeni. Gustavo Ajon, Džejsi Kerol i Trej Tomkins poveli su Real do dvocifrene prednosti koju domaćin nije ispuštao do kraja.

Kerol i Tomkins su ubacili po 16 poena, Ajon je imao dabl-dabl učinak od 14 poena i deset skokova, a Luka Dončić je na to dodao 11 poena i četiri uhvaćene lopte. Kod gostujuće ekipe najbolji je bio Met Džening sa 18 poena, dok je Iliman Diop ubacio 16 poena.

Sledeća utakmica finalne serije na programu je 17. juna, a domaćin će biti baskijska ekipa.