ЛН: Српске одбојкашице самљеле и Белгију!

Растурање и са резервама! Следећа је Турска.  Одбојкашице одмориле и лако победиле - 3:0! Репрезентативке Србије задржале друго место на табели у Лиги нација.

Остали спортови 30.05.2018 | 21:55
Србија наставља да меље све пред собом у Лиги нација за одбојкашице! Наше репрезентативке су вечерас пред пуном халом у Краљеву декалсирале Белгију са 3:0 (25:20, 25:16, 25:14) у мечу осмог кола Лиге нација.

Европске шампионске су у еминентном такмичењу оствариле седму узастопну победу и опет деле прво место на коначлној табели са Американкама, Бразилкама и Холанђанкама. Све четири екипе имају скоро од седам победа и једног пораза. Сутра се турнир у Краљеву завршава, а Србија ће одмерити снаге са Турском која има победу мање и један је од директних ривала за пласман на финални тунир.

Очекивано, изабранице Зорана Терзића су прегазиле нејаку Белгију која је најслабији од три ривала који  учествују на турниру у Краљеву. Ниједног тренутка се питање победника није доводило под знак питања, аТерзић је искористио прилику и да одмори неке од главних играчица попут Тијане Бошковић, Милене Рашић,Јоване Стевановић...

Шансу су добиле  Маја Алексић, Ана Бјелица, Бојана Миленковић и искористиле су је максимално. Најефикаснија у српском тиму је била Бранкица Михајловића са 16 освојених поена, Бојана Миленковић је освојила 13, аСтефана Вељковић 10 поена.

Србија сутра у Краљеву игра против Турске, а наредни турнир је у Ротердаму где нас чекају Холандија, Италија и Доминиканска Република. Првих пет екипа иде на финални турнир где се аутоматски пласирао домаћин Кина.

Вечерашња утакмица била је прилика да селектор Зоран Терзић да шансу одбојкашицама које нису у првом плану у дуелима против најјачих противника и да одмори Тијану Бошковић и Милену Рашић, које нису ни улазиле у игру.

Белгијанке су колико-толико пружале отпор у првом сету, мада ни тада нису биле ни близу да припрете. После добијања уводног сета, репрезентативке Србије су одиграле максимално мотивисано и пожртвовано и љубитељима одбојке у Краљеву пружиле су прилику да уживају у лепим потезима.

Колика је била разлика у квалитету види се из коначног резултата, јер је наш тим освојио чак 25 поена више од противника, односно читав један сет.

Наш тим имао је 14 успешних напада, пет блокова и три ас сервиса више, а направио је две грешке мање, што је резултирало убедљивом победом.

Много тежи дуел репрезентацију Србије очекује сутра, када ће јој противник бити веома добра селекција Турске, која је данас после велике борбе у пет сетова изгубила од Русије.

Србија: Михајловић 16, Миленковић 13, Вељковић 10, Бјелица 8, Живковић 6, Алексић 5, Малешевић, Антонијевић, Пушић, Стевановић, Рашић, Поповић, Бошковић, Благојевић. Грешке противника 15 поена.

Белгија: Ван Гестел 9, Ерботс 8, Јансен 6, Голијат 5, Леменс 2, Гробелна 2, Ван Авермат 2, Ван де Вивер 1, Нејт, Ван Сас, Фламент, Струмило, Жилијамс. Грешке противника 15 поена.