LN: Srpske odbojkašice samljele i Belgiju!

Rasturanje i sa rezervama! Sledeća je Turska.  Odbojkašice odmorile i lako pobedile - 3:0! Reprezentativke Srbije zadržale drugo mesto na tabeli u Ligi nacija.

Ostali sportovi 30.05.2018 | 21:55
Srbija nastavlja da melje sve pred sobom u Ligi nacija za odbojkašice! Naše reprezentativke su večeras pred punom halom u Kraljevu dekalsirale Belgiju sa 3:0 (25:20, 25:16, 25:14) u meču osmog kola Lige nacija.

Evropske šampionske su u eminentnom takmičenju ostvarile sedmu uzastopnu pobedu i opet dele prvo mesto na konačlnoj tabeli sa Amerikankama, Brazilkama i Holanđankama. Sve četiri ekipe imaju skoro od sedam pobeda i jednog poraza. Sutra se turnir u Kraljevu završava, a Srbija će odmeriti snage sa Turskom koja ima pobedu manje i jedan je od direktnih rivala za plasman na finalni tunir.

Očekivano, izabranice Zorana Terzića su pregazile nejaku Belgiju koja je najslabiji od tri rivala koji  učestvuju na turniru u Kraljevu. Nijednog trenutka se pitanje pobednika nije dovodilo pod znak pitanja, aTerzić je iskoristio priliku i da odmori neke od glavnih igračica poput Tijane Bošković, Milene Rašić,Jovane Stevanović...

Šansu su dobile  Maja Aleksić, Ana Bjelica, Bojana Milenković i iskoristile su je maksimalno. Najefikasnija u srpskom timu je bila Brankica Mihajlovića sa 16 osvojenih poena, Bojana Milenković je osvojila 13, aStefana Veljković 10 poena.

Srbija sutra u Kraljevu igra protiv Turske, a naredni turnir je u Roterdamu gde nas čekaju Holandija, Italija i Dominikanska Republika. Prvih pet ekipa ide na finalni turnir gde se automatski plasirao domaćin Kina.

Večerašnja utakmica bila je prilika da selektor Zoran Terzić da šansu odbojkašicama koje nisu u prvom planu u duelima protiv najjačih protivnika i da odmori Tijanu Bošković i Milenu Rašić, koje nisu ni ulazile u igru.

Belgijanke su koliko-toliko pružale otpor u prvom setu, mada ni tada nisu bile ni blizu da priprete. Posle dobijanja uvodnog seta, reprezentativke Srbije su odigrale maksimalno motivisano i požrtvovano i ljubiteljima odbojke u Kraljevu pružile su priliku da uživaju u lepim potezima.

Kolika je bila razlika u kvalitetu vidi se iz konačnog rezultata, jer je naš tim osvojio čak 25 poena više od protivnika, odnosno čitav jedan set.

Naš tim imao je 14 uspešnih napada, pet blokova i tri as servisa više, a napravio je dve greške manje, što je rezultiralo ubedljivom pobedom.

Mnogo teži duel reprezentaciju Srbije očekuje sutra, kada će joj protivnik biti veoma dobra selekcija Turske, koja je danas posle velike borbe u pet setova izgubila od Rusije.

Srbija: Mihajlović 16, Milenković 13, Veljković 10, Bjelica 8, Živković 6, Aleksić 5, Malešević, Antonijević, Pušić, Stevanović, Rašić, Popović, Bošković, Blagojević. Greške protivnika 15 poena.

Belgija: Van Gestel 9, Erbots 8, Jansen 6, Golijat 5, Lemens 2, Grobelna 2, Van Avermat 2, Van de Viver 1, Nejt, Van Sas, Flament, Strumilo, Žilijams. Greške protivnika 15 poena.