ШПА: Хетафе са Канарских острва види Европу!

Голом Анхела у финишу мадридска екипа савладала Лас Палмас.

Фудбал 06.05.2018 | 20:55
Хетафе не посустаје, већ корача ка пласману у квалификације за Лигу Европе. Екипа из предграђа Мадрида као гост је победила Лас Палмас са 1:0 у 36. колу Примере и вратила се на седмо место на табели.

Гледајући ток утакмице и број шанси, Хетафе није заслужио да победи, питање да ли је требало да освоји и бод. Али, Лас Палмас, који је већ остао без шанси за опстанак, још једном је платио данак слабој реализацији.

А казна их је стигла у самој завршници утакмице. Играо се 88. минут када је Анхел Родригезискористио грешку одбране Лас Палмаса и постигао гол вредан три бода.

Претходно је овај играч у 77. минуту могао да затресе мрежу, али се између лопте и мреже нашла - пречка.

Највећи кривац што Лас Палмас није стигао до поготка у првом полувремену је Алехандро Галвезкоји је промашио два добре шансе.