ŠPA: Hetafe sa Kanarskih ostrva vidi Evropu!

Golom Anhela u finišu madridska ekipa savladala Las Palmas.

Fudbal 06.05.2018 | 20:55
Hetafe ne posustaje, već korača ka plasmanu u kvalifikacije za Ligu Evrope. Ekipa iz predgrađa Madrida kao gost je pobedila Las Palmas sa 1:0 u 36. kolu Primere i vratila se na sedmo mesto na tabeli.

Gledajući tok utakmice i broj šansi, Hetafe nije zaslužio da pobedi, pitanje da li je trebalo da osvoji i bod. Ali, Las Palmas, koji je već ostao bez šansi za opstanak, još jednom je platio danak slaboj realizaciji.

A kazna ih je stigla u samoj završnici utakmice. Igrao se 88. minut kada je Anhel Rodrigeziskoristio grešku odbrane Las Palmasa i postigao gol vredan tri boda.

Prethodno je ovaj igrač u 77. minutu mogao da zatrese mrežu, ali se između lopte i mreže našla - prečka.

Najveći krivac što Las Palmas nije stigao do pogotka u prvom poluvremenu je Alehandro Galvezkoji je promašio dva dobre šanse.