Фортуна након пет година у Бундеслиги!

Фортуна из Дизелдофа је голом у 90. минуту на гостовању у Дрездену осигурала пласман у Бундеслигу након пет сезона проведених у "Цвајти".

Фудбал 29.04.2018 | 08:45
Два кола прије краја "Цвајте", фудбалери Фортуне су овјерили повратак у Бундеслигу.

Тим из Дизелдорфа славио је у оквиру 32. кола на гостовању против Динама из Дрездена резултатом 1:2, а гол одлуке пао је у 90. минуту.

Стријелац је био Роуен Хегинс након асистенције Флоријана Нојхауса за 18. овесезонски тријумф изабраника Фридхелма Функела.

Управо је Нојхаус на самом почетку утакмице погодио за вођство гостију, да би у 64. минуту послије контранапада, који је започео повремени репрезентативац Босне и Херцеговине Харис Дуљевић, Динамо изједначио голом Сенегалца Мусе Конеа.

Други директан путник у Бундеслигу, највјероватније ће бити познат у недјељу уколико Нирнберг побиједи Брауншвајг на свом терену, а Кил не успије да освоји сва три бода на гостовању у Инголштату.

Тренутно, другопласирани Нирнберг има пет бодова више у односу на екипу Кила.

Извор: мондо.ба