ШПА: Најавио да иде, па дао 100. гол за Атлетико!

Атлетико убедљив, погодио и Торес! Фудбалери Атлетико Мадрида савладали су Леванте 3:0, у 32. колу шпанске ЛаЛиге.  Атлетико осигурао Лигу шампиона, лепи голови на Метрополитану! Кореа, Гризман и Торес изрешетали Леванте.

Фудбал 15.04.2018 | 21:30
Легендарни Фернандо Торес био је стрелац у убедљивом тријумфу "јорганџија" против Левантеа.

"Јорганџије" су до 21. победе у првенству стигле погоцима Анхела Корее у првом, те Антоана Гризмана и Фернанда Тореса у другом полувремену.

Атлетико је остао на девет бодова иза лидера Барселоне, док је шест испред Валенсије, а седам у односу на градског ривала Реал који касније гостује Малаги.

С друге стране, Леванте је првим поразом после пет кола (три победе) остао на последњој сигурној позицији, али на само пет бодова испред зоне испадања и Депортива.

У следећем колу Атлетико гостује Реал Сосиједаду, док Леванте чека последњепласирану Малагу.

Атлетико Мадрид одржава добар ритам и предност у односу на Валенсију и Реал.

"Јорганџије" су у недељу рутински победиле Леванте 3:0 и остале на "минус 11" у односу на будућег првака. Важније од тога, остале су у добром ритму уочи двомеча Лиге Европе против Арсенала, који је раније данас изгубио у Њукаслу.

Пред 58.000 гледалаца на Ванда Метрополитано стадиону...

АТЛЕТИКО - ЛЕВАНТЕ 3:0 (1:0)

Анхел Кореа постигао је први гол у 33. минуту, вођство је дуплирао Антоан Гризман, а Кореа је у 77. учествовао у јубиларном, стотом голу Фернанда Тореса у црвено-белом дресу.

Легендарни центарфор Мадриђана недавно је најавио да ће отићи из клуба после сезоне, а пре растанка је успео да уђе у историју и да постигне округло 100. гол у клубу у којем је поникао.

Свака част Левантеу на свему што је урадио претходних недеља - 11 бодова у претходних пет кола- али Атлетико је био сувише крупна зверка! На Метрополитану сигурних 3:0 за домаћина који је с ова три бода побегао петопласираном Бетису на плус 19 и тако званично оверио место у Лиги шампиона наредне сезоне. До краја је преостало шест утакмица, у игри је дакле 18 бодова, што значи да су Јорганџије сигурне у ТОП 4.

Атлетико је доминирао од првог до последњег минута и постигао врло лепе голове. Поготово су атрктивни били погоци Антоана Гризмана за 2:0 и Фернанда Тореса за 3:0. И један и други завршили су сјајне акције из прве, правим топовским ударцима, после чега се лопте забадала у мрежу гостију, не остављају ћи никакве шансе голману за интервенцију.

Гризману је то био 14. гол у 2018, а 19. ове сезоне у Примери. Торес је у игру у шао у 58. минуту управо уместо Француза и по четврти пут се уписао у стрелце ове такмичарске године. Добру партију пружио је Анхел Кореа. Млади Аргентинац постигао је водећи гол за Атлетико, а потом дивно асистирао Торесу за коначних 3:0. Чувеном нападачу то је био 100. погодак у Ла лиги, чиме је постигао пет играч у историји Атлетика коме је тако нешто пошло за руком. Или боље рећи ногом...

Мадриђани после свега потпуно растерећено дочекују два наредна сусрета у шампионату (Сосиједад и Бетис) и могу квалитетно да се припреме за први окршај са Арсеналом у иги Европе. Тај дуел на програму је за 11 дана у Лондону.