ŠPA: Najavio da ide, pa dao 100. gol za Atletiko!

Atletiko ubedljiv, pogodio i Tores! Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Levante 3:0, u 32. kolu španske LaLige.  Atletiko osigurao Ligu šampiona, lepi golovi na Metropolitanu! Korea, Grizman i Tores izrešetali Levante.

Fudbal 15.04.2018 | 21:30
Legendarni Fernando Tores bio je strelac u ubedljivom trijumfu "jorgandžija" protiv Levantea.

"Jorgandžije" su do 21. pobede u prvenstvu stigle pogocima Anhela Koree u prvom, te Antoana Grizmana i Fernanda Toresa u drugom poluvremenu.

Atletiko je ostao na devet bodova iza lidera Barselone, dok je šest ispred Valensije, a sedam u odnosu na gradskog rivala Real koji kasnije gostuje Malagi.

S druge strane, Levante je prvim porazom posle pet kola (tri pobede) ostao na poslednjoj sigurnoj poziciji, ali na samo pet bodova ispred zone ispadanja i Deportiva.

U sledećem kolu Atletiko gostuje Real Sosijedadu, dok Levante čeka poslednjeplasiranu Malagu.

Atletiko Madrid održava dobar ritam i prednost u odnosu na Valensiju i Real.

"Jorgandžije" su u nedelju rutinski pobedile Levante 3:0 i ostale na "minus 11" u odnosu na budućeg prvaka. Važnije od toga, ostale su u dobrom ritmu uoči dvomeča Lige Evrope protiv Arsenala, koji je ranije danas izgubio u Njukaslu.

Pred 58.000 gledalaca na Vanda Metropolitano stadionu...

ATLETIKO - LEVANTE 3:0 (1:0)

Anhel Korea postigao je prvi gol u 33. minutu, vođstvo je duplirao Antoan Grizman, a Korea je u 77. učestvovao u jubilarnom, stotom golu Fernanda Toresa u crveno-belom dresu.

Legendarni centarfor Madriđana nedavno je najavio da će otići iz kluba posle sezone, a pre rastanka je uspeo da uđe u istoriju i da postigne okruglo 100. gol u klubu u kojem je ponikao.

Svaka čast Levanteu na svemu što je uradio prethodnih nedelja - 11 bodova u prethodnih pet kola- ali Atletiko je bio suviše krupna zverka! Na Metropolitanu sigurnih 3:0 za domaćina koji je s ova tri boda pobegao petoplasiranom Betisu na plus 19 i tako zvanično overio mesto u Ligi šampiona naredne sezone. Do kraja je preostalo šest utakmica, u igri je dakle 18 bodova, što znači da su Jorgandžije sigurne u TOP 4.

Atletiko je dominirao od prvog do poslednjeg minuta i postigao vrlo lepe golove. Pogotovo su atrktivni bili pogoci Antoana Grizmana za 2:0 i Fernanda Toresa za 3:0. I jedan i drugi završili su sjajne akcije iz prve, pravim topovskim udarcima, posle čega se lopte zabadala u mrežu gostiju, ne ostavljaju ći nikakve šanse golmanu za intervenciju.

Grizmanu je to bio 14. gol u 2018, a 19. ove sezone u Primeri. Tores je u igru u šao u 58. minutu upravo umesto Francuza i po četvrti put se upisao u strelce ove takmičarske godine. Dobru partiju pružio je Anhel Korea. Mladi Argentinac postigao je vodeći gol za Atletiko, a potom divno asistirao Toresu za konačnih 3:0. Čuvenom napadaču to je bio 100. pogodak u La ligi, čime je postigao pet igrač u istoriji Atletika kome je tako nešto pošlo za rukom. Ili bolje reći nogom...

Madriđani posle svega potpuno rasterećeno dočekuju dva naredna susreta u šampionatu (Sosijedad i Betis) i mogu kvalitetno da se pripreme za prvi okršaj sa Arsenalom u igi Evrope. Taj duel na programu je za 11 dana u Londonu.