ШПА: У Алавесу могу да се опусте!

Алавес прекинуо лошу серију и побегао од Сегунде! Фудбалери Алавеса савладали су Хетафе 2:0 у суботњем матинеу 31. кола шпанске ЛаЛиге.  Два шута у оквир гола били су довољно за победу над Хетафеом.

Фудбал 07.04.2018 | 18:30
Алавес је славио погоцима Лагвардије и Ел Хададија у другом 'полувремену за прву победу после четири кола без тријумфа.

Гости су имали шансу да се десетак минута пре краја меча врате у игру за бод, али је Виторино Антуњес промашио пенал.

Једанаестом победом у сезони тим из Виторије је "побегао" на 12 бодова од зоне испадања, седам кола пре краја сезоне.

С друге стране, Хетафе је четвртим поразом у последњих пет кола вероватно изгубио последњу шансу да остане у трци за пласман у Европу.

У следећем колу Алавес гостује Еибару, док Хетафе дочекује Еспањол.

Два шута у оквир гола, оба главом и два поготка. Довољно за победу Алавеса над Хетафеом 2:0 у првој утакмици суботњег програма 31. кола Примере.

Домаћин је сада на 12 бодова од зоне испадања, па се може рећи да је седам кола пре краја Примере пребринуо бригу око опстанка, док су гости то учинили још пре.

Победу Алавесу донели су Лагвардија и Мунир, головима у 48. и 75. минуту, док је Антунес у 81. пропустио да врати неизвесност у меч, пошто је из пенала шутирао поред гола.

Био је ово трећи овосезонски дуел два тима, пошто су се састали и у Купу краља, када је Алавес славио 1:0 и 3:0, али су играчи Хетафеа у међувремену у Примери, као домаћини, победили 4:1. Укупно гледано, Алавес је успешнији у међусобним дуелима ове сезоне, иако табела то не показује...