ŠPA: U Alavesu mogu da se opuste!

Alaves prekinuo lošu seriju i pobegao od Segunde! Fudbaleri Alavesa savladali su Hetafe 2:0 u subotnjem matineu 31. kola španske LaLige.  Dva šuta u okvir gola bili su dovoljno za pobedu nad Hetafeom.

Fudbal 07.04.2018 | 18:30
Alaves je slavio pogocima Lagvardije i El Hadadija u drugom 'poluvremenu za prvu pobedu posle četiri kola bez trijumfa.

Gosti su imali šansu da se desetak minuta pre kraja meča vrate u igru za bod, ali je Vitorino Antunjes promašio penal.

Jedanaestom pobedom u sezoni tim iz Vitorije je "pobegao" na 12 bodova od zone ispadanja, sedam kola pre kraja sezone.

S druge strane, Hetafe je četvrtim porazom u poslednjih pet kola verovatno izgubio poslednju šansu da ostane u trci za plasman u Evropu.

U sledećem kolu Alaves gostuje Eibaru, dok Hetafe dočekuje Espanjol.

Dva šuta u okvir gola, oba glavom i dva pogotka. Dovoljno za pobedu Alavesa nad Hetafeom 2:0 u prvoj utakmici subotnjeg programa 31. kola Primere.

Domaćin je sada na 12 bodova od zone ispadanja, pa se može reći da je sedam kola pre kraja Primere prebrinuo brigu oko opstanka, dok su gosti to učinili još pre.

Pobedu Alavesu doneli su Lagvardija i Munir, golovima u 48. i 75. minutu, dok je Antunes u 81. propustio da vrati neizvesnost u meč, pošto je iz penala šutirao pored gola.

Bio je ovo treći ovosezonski duel dva tima, pošto su se sastali i u Kupu kralja, kada je Alaves slavio 1:0 i 3:0, ali su igrači Hetafea u međuvremenu u Primeri, kao domaćini, pobedili 4:1. Ukupno gledano, Alaves je uspešniji u međusobnim duelima ove sezone, iako tabela to ne pokazuje...