ПОР: Пуче Порто, оде 1. мјесто, можда и титула!

После 16 година паде и та тврђава: Отишао из Челсија на зајам, дао голове и Бенфики и Порту, слави цео Лисабон! Бразилац Натан је, можда, одлучио португалског првенство.

Фудбал 02.04.2018 | 23:43
Смена у Примеири! И то у Лисабону. Малени Беланенсеш је узео меру Порту (2:0), збацио га са врха табеле и на лидерско место устоличио градског ривала Бенфику која би на крају сезоне могла да пошаље бар захвалницу на адресу Бразилца Натана.

Млади нападач кога је Челси зимус послао на позајмицу Беланенсешу  не мари ко је преко пута. У јануару је дао гол баш владајућем прваку у ремију 1:1, да би на концу 28. кола ем покварио јубилеј Икера Касиљаса, ем тим поготком у десетом минуту повео домаћина до сензације.

Јер, ово је прва победа Беланенсеша над Змајевима после 16 година!

Ништа вечерас није полазило за ногом екипи Сержа Консеисаа у првом полувремену, у другом је имала неколико сјаних прилика за изједначење, а кад их је пропустила уследила је казна у виду гола још једног Бразилца, Мауридеса (само четири минута по уласку на терен) и то је био крај.

Два пораза Порта у последња три кола Бенфика је искористила да се попне на врх, има бод предности у односу на највећег ривала и прилику да већ 15. априла на Лужу, у дербију са Змајевима, направи одлучујући корак ка петој узастопној титули.

Можда ју је и заслужила, кад већ има оваквог ривала за такмаца.

ПОРТУГАЛ 1 - 28. КОЛО