POR: Puče Porto, ode 1. mjesto, možda i titula!

Posle 16 godina pade i ta tvrđava: Otišao iz Čelsija na zajam, dao golove i Benfiki i Portu, slavi ceo Lisabon! Brazilac Natan je, možda, odlučio portugalskog prvenstvo.

Fudbal 02.04.2018 | 23:43
Smena u Primeiri! I to u Lisabonu. Maleni Belanenseš je uzeo meru Portu (2:0), zbacio ga sa vrha tabele i na lidersko mesto ustoličio gradskog rivala Benfiku koja bi na kraju sezone mogla da pošalje bar zahvalnicu na adresu Brazilca Natana.

Mladi napadač koga je Čelsi zimus poslao na pozajmicu Belanensešu  ne mari ko je preko puta. U januaru je dao gol baš vladajućem prvaku u remiju 1:1, da bi na koncu 28. kola em pokvario jubilej Ikera Kasiljasa, em tim pogotkom u desetom minutu poveo domaćina do senzacije.

Jer, ovo je prva pobeda Belanenseša nad Zmajevima posle 16 godina!

Ništa večeras nije polazilo za nogom ekipi Serža Konseisaa u prvom poluvremenu, u drugom je imala nekoliko sjanih prilika za izjednačenje, a kad ih je propustila usledila je kazna u vidu gola još jednog Brazilca, Mauridesa (samo četiri minuta po ulasku na teren) i to je bio kraj.

Dva poraza Porta u poslednja tri kola Benfika je iskoristila da se popne na vrh, ima bod prednosti u odnosu na najvećeg rivala i priliku da već 15. aprila na Lužu, u derbiju sa Zmajevima, napravi odlučujući korak ka petoj uzastopnoj tituli.

Možda ju je i zaslužila, kad već ima ovakvog rivala za takmaca.

PORTUGAL 1 - 28. KOLO