ФРА: Грчевита борба за опстанак!

Фудбалери Тулуза и Стразбура одиграли су 2:2 у 30. колу Лиге 1.

Фудбал 18.03.2018 | 10:45
Домаћи састав губио је до 88. минута са 1:0, када је уследило право "лудило" на стадиону "Мунисипал".

Преко некадашње узданице Арсенала Јаје Санога Тулуз је за само три минута успео да преокрене на 2:1, међутим ту није било крају узбуђења.

Коначних 2:2 поставио је Коне у 95. минуту, чиме је Стразбур избегао 15. пораз у шампионату.

Екипе Амијена и Трое одиграле су 1:1, а оба гола на мечу постигнута су из пенала.Конате је у 38. минуту био стрелац за домаћи састав, док је Ниане са беле тачке изједначио у 47.

Осим борбе за останак у лиги, у француском шампионату је готово све решено. Пари Сен Жермен има 16 бодова више од Монака, док Рен који се нада да може до квалификација за Лигу Европе заостаје чак девет бодова за Лионом, који се налази на последњем месту које води у Европу.

Упркос томе Рен је головима Сара и Гуркуфа славио на гостовању против Бордоа, који се налази на десетом месту, али је ближи испадању него Европи.

Од осталих мечева Монпеље и Дижон одиграли су 2:2, док је Анже био убедљив против Каена са 3:0.