FRA: Grčevita borba za opstanak!

Fudbaleri Tuluza i Strazbura odigrali su 2:2 u 30. kolu Lige 1.

Fudbal 18.03.2018 | 10:45
Domaći sastav gubio je do 88. minuta sa 1:0, kada je usledilo pravo "ludilo" na stadionu "Munisipal".

Preko nekadašnje uzdanice Arsenala Jaje Sanoga Tuluz je za samo tri minuta uspeo da preokrene na 2:1, međutim tu nije bilo kraju uzbuđenja.

Konačnih 2:2 postavio je Kone u 95. minutu, čime je Strazbur izbegao 15. poraz u šampionatu.

Ekipe Amijena i Troe odigrale su 1:1, a oba gola na meču postignuta su iz penala.Konate je u 38. minutu bio strelac za domaći sastav, dok je Niane sa bele tačke izjednačio u 47.

Osim borbe za ostanak u ligi, u francuskom šampionatu je gotovo sve rešeno. Pari Sen Žermen ima 16 bodova više od Monaka, dok Ren koji se nada da može do kvalifikacija za Ligu Evrope zaostaje čak devet bodova za Lionom, koji se nalazi na poslednjem mestu koje vodi u Evropu.

Uprkos tome Ren je golovima Sara i Gurkufa slavio na gostovanju protiv Bordoa, koji se nalazi na desetom mestu, ali je bliži ispadanju nego Evropi.

Od ostalih mečeva Monpelje i Dižon odigrali su 2:2, dok je Anže bio ubedljiv protiv Kaena sa 3:0.