ТУР: Ви из Фенера, кажите збогом титули!

Акхисар славио у азијском делу Истанбула - 3:2!

Фудбал 05.03.2018 | 09:00
Ноћ страве и ужаса у азијском делу Истанбулу! Шампионске амбиције Фенербахчеа и овако су висиле о танком концу, а од ове вечери сведене су на теорију. Када су морали да победе фудбалери Фенера су „трокирали“. Тачније, изгубили су од Акхисара (2:3) и остали на шест бодова заостатка у односу на Галатасарај и Истанбул... Много, баш много ако се узме у обзир да је до краја остало још десет кола.

Донекле Фернеру као оправдање може да послужи чињеница да је уморан од куп дуела са БешикташоМ. Међутим, само донекле. Акхисар, за који је бранио некадашњи чувар мреже Партизана Милан Лукач, представио се као нерешива енгима за јачег домаћина.

Све је почело одличним трзајем главом Сержиња који је у 14.минуту налетео на центаршут Бајрама и усмерио лопту у небрањени део мреже. Акхисар је знао како да дође до циља, развлачио је одбрану ривала као  панта питу... Већ у 35.минуту Селезњов је после одличне акциеј повисио из непосредне близине.

Полувреме за заборав. Наставак је био нешто бољи, али не много бољи. Фенер се пробудио после поготка Ђулијана, узвратио је Ларсон...

Све што је домаћин успео да уради јесте почасни погодак Чачечуеа.

ТУРСКА 1 - 24. КОЛО: