TUR: Vi iz Fenera, kažite zbogom tituli!

Akhisar slavio u azijskom delu Istanbula - 3:2!

Fudbal 05.03.2018 | 09:00
Noć strave i užasa u azijskom delu Istanbulu! Šampionske ambicije Fenerbahčea i ovako su visile o tankom koncu, a od ove večeri svedene su na teoriju. Kada su morali da pobede fudbaleri Fenera su „trokirali“. Tačnije, izgubili su od Akhisara (2:3) i ostali na šest bodova zaostatka u odnosu na Galatasaraj i Istanbul... Mnogo, baš mnogo ako se uzme u obzir da je do kraja ostalo još deset kola.

Donekle Ferneru kao opravdanje može da posluži činjenica da je umoran od kup duela sa BešiktašoM. Međutim, samo donekle. Akhisar, za koji je branio nekadašnji čuvar mreže Partizana Milan Lukač, predstavio se kao nerešiva engima za jačeg domaćina.

Sve je počelo odličnim trzajem glavom Seržinja koji je u 14.minutu naleteo na centaršut Bajrama i usmerio loptu u nebranjeni deo mreže. Akhisar je znao kako da dođe do cilja, razvlačio je odbranu rivala kao  panta pitu... Već u 35.minutu Seleznjov je posle odlične akciej povisio iz neposredne blizine.

Poluvreme za zaborav. Nastavak je bio nešto bolji, ali ne mnogo bolji. Fener se probudio posle pogotka Đulijana, uzvratio je Larson...

Sve što je domaćin uspeo da uradi jeste počasni pogodak Čačečuea.

TURSKA 1 - 24. KOLO: