ПЛ: Гол Миливојевића, лудница на Енфилду!

Ливерпул ДВА пута испустио победу! Страшан меч на "Енфилду" - у последњих 15 минута видели смо СВЕ. Лудница на Енфилду – Кејн у 94' спасао 'Певце'! Ливерпул и Тотенхем поделили су бодове у последњем недељном мечу 26. кола Премијер лиге - 2:2. Екипа Кристал Паласа одиграла је 1:1 са Њукаслом у 26. колу Премијер лиге. Трака око руке и мир у глави - Лука за бод! Бентеке се није бунио када је Србин узео лопту и извео једанаестерац који је досуђен над њим. . .  Миливојевић 6/7 – овога пута је ушла! Погодак са креча довољан за бод против Њукасла.

Фудбал 05.02.2018 | 09:15
Једини гол за Палас постигао је у 55. минуту из пенала Лука Миливојевић. Бивши играч Црвене звезде на терену је провео свих 90 минута игре.

Оба тима налазе се у другом делу табеле, екипа Роја Хоџсона је четрнаеста, док су изабраници Рафе Бенитеса 16.

Гости су до предности дошли у 22. минуту када је Мохамед Дијаме савладао Хенесија.

Перес је центрирао, лопта је прошла кроз казнени простор Паласа, дошла до Дијамеа, којем није било тешко да је пошаље у гол. Са тим резултатом отишло се на паузу.

После само десет минута игре у наставку – пенал за домаћи састав. Кларк је вукао за дрес Бентекеа, Маринер је то видео и показао на белу тачку. Миловијевић је узео лопту и уз доста среће савладао Дарлоуа.

До краја меча обе екипе имале су шансе да дођу до победоносног гола, али мреже се нису тресле.

Кристал Палас у наредном колу гостује Евертону, док Њукасл дочекује Манчестер јунајтед.

Подела бодова - заслужено!

Кристал Палас и Њукасл одиграли су веома добар меч ове недеље у оквиру 26. кола Премијер лиге у ком је сваком од тимова припало по полувреме, мада је утисак да су 'орлови' били ближи тријумфу.

Дарлоу је на крају имао пуне руке посла, али на крају Палас - Њукасл 1:1 (0:1).

Темпо на старту меча је био изузетан, Њукасл је био конкретнији док је Кристал Палас јурио контре преко Бентека, који их мало због себе, а мало због других није боље завршио, да би у 22. минуту Дијаме био најсналажљивији после корнера за вођство 'сврака'.

Палас је у друго полувреме ушао озбиљније и био чешће пред голом ривала да би Киран Кларк у 55. минуту скинуо дрес Бентеку за пенал.

Андре Маринер није имао дилему...

Овога пута Белгијанац се није бунио, препустио је лопту капитену Луки Миливојевићу, а овај је прецизним ударцем у десни угао надмудрио Дарлоуа.

Српском везисти то је шести гол ове сезоне, а пети са креча.

Српски везиста Лука Миливојевић постигао је и шести гол из седмог изведеног пенала у овој сезони. Он је овога пута био довољан његовом Кристал Паласу да избегне пораз од Њукасла на свом терену и дође до значајног бода у борби за опстанак у Премијер лиги - 1:1 (0:1).

Миливојевић је изједначујући погодак дао у 55. минуту, није то био баш блистав уздарац, Дарлоу га је прочитао, скренуо на стативу, али је она ипак одсела у мрежи гостију.

Свраке су дуго водиле захваљујући поготку Дијамеа после нехотичног додавања Ајозеа Переза. Са друге стране, пре гола Миливојевића заказао је Киран Кларк, који је вукао Бентекеа у скоку, па судија Андре Мариниер није имао дилему.

Учинак српског везисте није био значајан само због постигнутог гола. Миливојевић је још једном одиграо изузетно важну улогу на средини терена у екипи Роја Хоџсона и добио велики број дуела са играчима Њукасла.

До краја није било превише изгледних прилика, па није ни дошло до промене резултата. А по свему виђеном реми је био потпуно праведан резултат, па су два тима одржали растојање на табели од једног бода у корист Кристал Паласа.

Лудница на Енфилду – Кејн у 94' спасао 'Певце'! Ливерпул и Тотенхем поделили су бодове у последњем недељном мечу 26. кола Премијер лиге - 2:2. Ливерпул ДВА пута испустио победу! Страшан меч на "Енфилду" - у последњих 15 минута видели смо СВЕ.

Сјајан меч виђен је у Ливерпул, у ком су судије одиграле главну улогу.

Иако је Ливерпул до 92. минута водио са 2:1, бод гостима донео је Хари Кејн два минута касније, из пенала, и тако донео бод својој екипи.

Екипа Јиргена Клопа повела је у шестом минуту голом Салаха после велике грешке Дајера.

То је било све од првог полувремена, а 'Редси' су били "мирни" све до 80. минута када се ушло у спектакуларну завршницу.

Изједначење гостима и мук на Енфилду донео је Виктор Вањама, који је невероватним голом с 25 метара затресао межу Ливерпула.

Седам минута касније после спорне одлуке судије Џонатана Моса и његовог помоћника додељен је једанаестерац за лондонски тим. Претходно нападач Тотенхема Хари Кејн био је у офсајду, а потом је пао у шеснаестерцу, иако није било контакта с голманом Лорисом Кариусом.

Најбољи стрелац Премијер лиге није савладао Кариуса, који је остао на средини гола и зауставио снажан шут.

У игри Тотенхема дошло је до малог пада, што је Ливерпул искористио и поново дошао до предности. Мохамед Салах је овај пут у 91. минуту после одличне соло акције у којој је преварио тројицу чувара савладао Уга Лориса.

Ливерпул је био на прагу победе, али је тотенхем у 94. минуту ипак успео да додје до изједначења и то из новог једанаестерца који је начињен над Ериком Ламелом. Судија Мос првобитно је одмахнуо руком после контакта Ламеле с Вирџилом ван Дајком, али је ипак променио одлуку после сугестије помоћника.

Изједначујући погодак је два минута касније постигао Кејн, коме је то 100. гол у Премијер лиги.

Ливерпул је трећи на табели Премијер лиге са 51 бодом, док је Тотенхем пети са 49.

Екипа Јиргена Клопа водила је на "Енфилду" од трећег минута голом Салаха и мирно приводила утакмицу крају, али се у последњих петнаест променило све када је немачки менаџер одлучио да уведе још једног штопера и промени формацију.

Одлучио је да се брани, али нисмо видели "мртвији темпо" него буквално СВЕ!

Тотенхем је дошао до изједначења "бомбом" Виктора Вањаме у 80. минуту, убрзо потом промашио непостојећи пенал преко Харија Кејна да би "правда била задовољена" у надокнади времена када је Мохамед Салах изиграо неколицину "певаца" и погодио преко Уга Лориса.

Јирген Клоп је претрчао педесет метара и славио гол за победу, али ту није био крај!

Вирџил ван Дајк, најскупљи дефанзивац свих времена, поткачио је Ерика Ламелу приликом једне интервенције и судија Џонатан Мос је поново показао на једанаестерац, опет спорни, а Хари Кејн је овога пута био сигуран.

После лудих 95 минута: Ливерпул - Тотенхем 2:2 (1:0)

У фокус утакмице сигурно ће доћи спорно арбитрирање Џонатана Моса који је, веома могуће, оштетио Ливерпул за два пенала, али то не би никако требало да скрене пажњу са чињенице да је по ко зна који пут ове сезоне тим Јиргена Клопа испустио победу. На овом мечу - ДВА ПУТА!

Маурисио Покетино наставио је лошу традицију на гостовања против пет најбољих тимова у лиги и већ после 180 секунди "чупао косу" због потеза Ерика Дајера.

Енглез је предао лопту Мохамеду Салаху који је рутински савладао Уга Лориса за опуштенији наступ Ливерпула. То је значило и да ће "редси" имати више простора за контру, и било их је управо преко Египћанина, али никако домаћин није могао да дође до другог гола којим би "убио меч".

Када је пропала "прва опција", Јирген Клоп је одлучио да чува резултат и увео је Жоела Матипа што је била и неостварена измена против Челсија на коју се пожалио након тог меча (1:1). Немац је изјавио да је пред погодак Вилијана желео да убаци Камерунца, што му судија није дозволио, а да би се бивши штопер Шалкеа нашао баш на месту одакле је играч Челсија постигао гол.

Овога пута ни Матип му није помогао пошто је остао без играча у везном реду, а након изгубљеног ваздушног дуела никога није било да натрчи у блок Виктору Вањами.

Фудбалер из Кеније је постигао спектакуларан гол!

Ушло се у луду завршницу у којој смо видели велики број грешака, највише судијских. Прво није досуђен офсајд Харија Кејна, а потом ни његово симулирање поред Каријуса, па је Енглез добио "поклон пенал" који му је немачки голман лако одбранио.

То је дало нову енергију Ливерпулу који је после фантастичних дриблинга Салаха дошао до вођства, али не и до победе коју је спречио управо Хари Кејн из пенала.

Био је то 22. погодак најбољег енглеског нападача ове сезоне који је тако поново преузео прво место на листи стрелаца Премијер лиге, док је Момо Салах иза њега са једним поготком мање. Треће место заузима Серхио Агуеро са 17.