PL: Gol Milivojevića, ludnica na Enfildu!

Liverpul DVA puta ispustio pobedu! Strašan meč na "Enfildu" - u poslednjih 15 minuta videli smo SVE. Ludnica na Enfildu – Kejn u 94' spasao 'Pevce'! Liverpul i Totenhem podelili su bodove u poslednjem nedeljnom meču 26. kola Premijer lige - 2:2. Ekipa Kristal Palasa odigrala je 1:1 sa Njukaslom u 26. kolu Premijer lige. Traka oko ruke i mir u glavi - Luka za bod! Benteke se nije bunio kada je Srbin uzeo loptu i izveo jedanaesterac koji je dosuđen nad njim. . .  Milivojević 6/7 – ovoga puta je ušla! Pogodak sa kreča dovoljan za bod protiv Njukasla.

Fudbal 05.02.2018 | 09:15
Jedini gol za Palas postigao je u 55. minutu iz penala Luka Milivojević. Bivši igrač Crvene zvezde na terenu je proveo svih 90 minuta igre.

Oba tima nalaze se u drugom delu tabele, ekipa Roja Hodžsona je četrnaesta, dok su izabranici Rafe Benitesa 16.

Gosti su do prednosti došli u 22. minutu kada je Mohamed Dijame savladao Henesija.

Peres je centrirao, lopta je prošla kroz kazneni prostor Palasa, došla do Dijamea, kojem nije bilo teško da je pošalje u gol. Sa tim rezultatom otišlo se na pauzu.

Posle samo deset minuta igre u nastavku – penal za domaći sastav. Klark je vukao za dres Bentekea, Mariner je to video i pokazao na belu tačku. Milovijević je uzeo loptu i uz dosta sreće savladao Darloua.

Do kraja meča obe ekipe imale su šanse da dođu do pobedonosnog gola, ali mreže se nisu tresle.

Kristal Palas u narednom kolu gostuje Evertonu, dok Njukasl dočekuje Mančester junajted.

Podela bodova - zasluženo!

Kristal Palas i Njukasl odigrali su veoma dobar meč ove nedelje u okviru 26. kola Premijer lige u kom je svakom od timova pripalo po poluvreme, mada je utisak da su 'orlovi' bili bliži trijumfu.

Darlou je na kraju imao pune ruke posla, ali na kraju Palas - Njukasl 1:1 (0:1).

Tempo na startu meča je bio izuzetan, Njukasl je bio konkretniji dok je Kristal Palas jurio kontre preko Benteka, koji ih malo zbog sebe, a malo zbog drugih nije bolje završio, da bi u 22. minutu Dijame bio najsnalažljiviji posle kornera za vođstvo 'svraka'.

Palas je u drugo poluvreme ušao ozbiljnije i bio češće pred golom rivala da bi Kiran Klark u 55. minutu skinuo dres Benteku za penal.

Andre Mariner nije imao dilemu...

Ovoga puta Belgijanac se nije bunio, prepustio je loptu kapitenu Luki Milivojeviću, a ovaj je preciznim udarcem u desni ugao nadmudrio Darloua.

Srpskom vezisti to je šesti gol ove sezone, a peti sa kreča.

Srpski vezista Luka Milivojević postigao je i šesti gol iz sedmog izvedenog penala u ovoj sezoni. On je ovoga puta bio dovoljan njegovom Kristal Palasu da izbegne poraz od Njukasla na svom terenu i dođe do značajnog boda u borbi za opstanak u Premijer ligi - 1:1 (0:1).

Milivojević je izjednačujući pogodak dao u 55. minutu, nije to bio baš blistav uzdarac, Darlou ga je pročitao, skrenuo na stativu, ali je ona ipak odsela u mreži gostiju.

Svrake su dugo vodile zahvaljujući pogotku Dijamea posle nehotičnog dodavanja Ajozea Pereza. Sa druge strane, pre gola Milivojevića zakazao je Kiran Klark, koji je vukao Bentekea u skoku, pa sudija Andre Marinier nije imao dilemu.

Učinak srpskog veziste nije bio značajan samo zbog postignutog gola. Milivojević je još jednom odigrao izuzetno važnu ulogu na sredini terena u ekipi Roja Hodžsona i dobio veliki broj duela sa igračima Njukasla.

Do kraja nije bilo previše izglednih prilika, pa nije ni došlo do promene rezultata. A po svemu viđenom remi je bio potpuno pravedan rezultat, pa su dva tima održali rastojanje na tabeli od jednog boda u korist Kristal Palasa.

Ludnica na Enfildu – Kejn u 94' spasao 'Pevce'! Liverpul i Totenhem podelili su bodove u poslednjem nedeljnom meču 26. kola Premijer lige - 2:2. Liverpul DVA puta ispustio pobedu! Strašan meč na "Enfildu" - u poslednjih 15 minuta videli smo SVE.

Sjajan meč viđen je u Liverpul, u kom su sudije odigrale glavnu ulogu.

Iako je Liverpul do 92. minuta vodio sa 2:1, bod gostima doneo je Hari Kejn dva minuta kasnije, iz penala, i tako doneo bod svojoj ekipi.

Ekipa Jirgena Klopa povela je u šestom minutu golom Salaha posle velike greške Dajera.

To je bilo sve od prvog poluvremena, a 'Redsi' su bili "mirni" sve do 80. minuta kada se ušlo u spektakularnu završnicu.

Izjednačenje gostima i muk na Enfildu doneo je Viktor Vanjama, koji je neverovatnim golom s 25 metara zatresao mežu Liverpula.

Sedam minuta kasnije posle sporne odluke sudije Džonatana Mosa i njegovog pomoćnika dodeljen je jedanaesterac za londonski tim. Prethodno napadač Totenhema Hari Kejn bio je u ofsajdu, a potom je pao u šesnaestercu, iako nije bilo kontakta s golmanom Lorisom Kariusom.

Najbolji strelac Premijer lige nije savladao Kariusa, koji je ostao na sredini gola i zaustavio snažan šut.

U igri Totenhema došlo je do malog pada, što je Liverpul iskoristio i ponovo došao do prednosti. Mohamed Salah je ovaj put u 91. minutu posle odlične solo akcije u kojoj je prevario trojicu čuvara savladao Uga Lorisa.

Liverpul je bio na pragu pobede, ali je totenhem u 94. minutu ipak uspeo da dodje do izjednačenja i to iz novog jedanaesterca koji je načinjen nad Erikom Lamelom. Sudija Mos prvobitno je odmahnuo rukom posle kontakta Lamele s Virdžilom van Dajkom, ali je ipak promenio odluku posle sugestije pomoćnika.

Izjednačujući pogodak je dva minuta kasnije postigao Kejn, kome je to 100. gol u Premijer ligi.

Liverpul je treći na tabeli Premijer lige sa 51 bodom, dok je Totenhem peti sa 49.

Ekipa Jirgena Klopa vodila je na "Enfildu" od trećeg minuta golom Salaha i mirno privodila utakmicu kraju, ali se u poslednjih petnaest promenilo sve kada je nemački menadžer odlučio da uvede još jednog štopera i promeni formaciju.

Odlučio je da se brani, ali nismo videli "mrtviji tempo" nego bukvalno SVE!

Totenhem je došao do izjednačenja "bombom" Viktora Vanjame u 80. minutu, ubrzo potom promašio nepostojeći penal preko Harija Kejna da bi "pravda bila zadovoljena" u nadoknadi vremena kada je Mohamed Salah izigrao nekolicinu "pevaca" i pogodio preko Uga Lorisa.

Jirgen Klop je pretrčao pedeset metara i slavio gol za pobedu, ali tu nije bio kraj!

Virdžil van Dajk, najskuplji defanzivac svih vremena, potkačio je Erika Lamelu prilikom jedne intervencije i sudija Džonatan Mos je ponovo pokazao na jedanaesterac, opet sporni, a Hari Kejn je ovoga puta bio siguran.

Posle ludih 95 minuta: Liverpul - Totenhem 2:2 (1:0)

U fokus utakmice sigurno će doći sporno arbitriranje Džonatana Mosa koji je, veoma moguće, oštetio Liverpul za dva penala, ali to ne bi nikako trebalo da skrene pažnju sa činjenice da je po ko zna koji put ove sezone tim Jirgena Klopa ispustio pobedu. Na ovom meču - DVA PUTA!

Maurisio Poketino nastavio je lošu tradiciju na gostovanja protiv pet najboljih timova u ligi i već posle 180 sekundi "čupao kosu" zbog poteza Erika Dajera.

Englez je predao loptu Mohamedu Salahu koji je rutinski savladao Uga Lorisa za opušteniji nastup Liverpula. To je značilo i da će "redsi" imati više prostora za kontru, i bilo ih je upravo preko Egipćanina, ali nikako domaćin nije mogao da dođe do drugog gola kojim bi "ubio meč".

Kada je propala "prva opcija", Jirgen Klop je odlučio da čuva rezultat i uveo je Žoela Matipa što je bila i neostvarena izmena protiv Čelsija na koju se požalio nakon tog meča (1:1). Nemac je izjavio da je pred pogodak Vilijana želeo da ubaci Kamerunca, što mu sudija nije dozvolio, a da bi se bivši štoper Šalkea našao baš na mestu odakle je igrač Čelsija postigao gol.

Ovoga puta ni Matip mu nije pomogao pošto je ostao bez igrača u veznom redu, a nakon izgubljenog vazdušnog duela nikoga nije bilo da natrči u blok Viktoru Vanjami.

Fudbaler iz Kenije je postigao spektakularan gol!

Ušlo se u ludu završnicu u kojoj smo videli veliki broj grešaka, najviše sudijskih. Prvo nije dosuđen ofsajd Harija Kejna, a potom ni njegovo simuliranje pored Karijusa, pa je Englez dobio "poklon penal" koji mu je nemački golman lako odbranio.

To je dalo novu energiju Liverpulu koji je posle fantastičnih driblinga Salaha došao do vođstva, ali ne i do pobede koju je sprečio upravo Hari Kejn iz penala.

Bio je to 22. pogodak najboljeg engleskog napadača ove sezone koji je tako ponovo preuzeo prvo mesto na listi strelaca Premijer lige, dok je Momo Salah iza njega sa jednim pogotkom manje. Treće mesto zauzima Serhio Aguero sa 17.