ЕП: Хрватска једва до 5. мјеста пред полупразном "Ареном"!

Рукометна репрезентација Хрватске победила је Чешку са 28:27, у борби за пето место на Европском првенству у Хрватској.  Хрвати уз много муке до петог места! Навијачи нису задовољни наступом рукометне репрезентације на домаћем терену. . .

Остали спортови 26.01.2018 | 18:00
Изабраници Лина Червара једва су изборили пето место, пошто су у драматичној завршници успели да сачувају гол предности.

Пред полупразном "Ареном" у Загребу "Коцкасти" су имали сигурну победу, али су пред крај умало испустили шест голова.

Хрватска је после 30 минута игре водила 16:10, а у наставку меча само су одржавали разлику.

Ипак, напад је стао у последњих неколико минута, док је Чешка заиграла много боље.

На четири минута до краја домаћа селекција имала је +2, међутим напад за изједначење у последњим секундама имали су гости. Станислав Кашпарек је промашио шут са девет метара, па је тако Хрватска освојила пето место.

Најефикаснији у домаћем саставу био је Златко Хроват, док је код Чеха Ондреј Здрахала са 13 голова био бољи од осталих.

Пето место уз много муке!

Рукометна репрезентација Хрватске победила је вечерас у Загребу селекцију Чешке 28:27 (16:10) и тако освојила пето место на Европском првенству.

Хрватска је била бољи ривал у првом полувремену које је завршила са шест голова предности, али је Чешка у наставку успела да учини меч интересантнијим.

Захваљујући Здрахали, Чеси је полако смањивали заостатак, да би у 58. минуту стигли на само гол заостатка (27:26). Минут и по пре краја Хорват је био сигуран са седам метара за два гола предности, што је на крају било довољно рукометашима Хрватске за победу и пето место.

Најефикаснији у победничком тиму био је Златко Хорват са 10 погодака, пет голова је постигао Игор Карачић, а по четири Мануел Штрлек и Лука Степанчић.

На другој страни, истакао се Ондреј Здрахала са 13 голова.

Од 18.00 игра се прво полуфинале и састају се Француска и Шпанија, док од 20.30 играју Данска и Шведска.