ЕК: Саша Обрадовић не зна да изгуби!

24. тријумф у низу! Цедевита беспомоћна, слаб деби Николе Радичевића.  Немачки принцип, српски погон: Бајерн не одустаје! У вечери повреде Милана Мачвана, његов тим се вратио из великог минуса у последњој четвртини и победио. Стефан Јовић одличан.

Кошарка 25.01.2018 | 08:30
Можда (да не кажемо сигурно) неће засенити Жељка Обрадовића или Светислава Пешића, али млади српски тренер Саша Обрадовић већ прави подухвате.

Није освојио трофеј, али је нанизао 24 тријумфа. Локомотива из Кубања дефинитивно не зна да изгуби. Побеђивао је Обрадовић у овој фасцинантној серији и ЦСКА, па је сасим разумљиво што је Цедевита у Загребу пала, а да није опалила метака - 60:85.

Хрватски представник у оквиру Еврокупа био је конкурентан само у првој четвртини. Имала је Цедевита и благу предност, али је брзо улетела у руску машину.

Сјајном одбраном Обрадовићев тим је мучио домаћина и лимитирао учинак највећих звезда Јурија Здовца. Примера ради Роко Лени Укић је постигао свега шест поена. Најефикаснији су били Николс и Стипановић са 13.

Локомотива је одлично шутирала за три (13/26). Међутим, гости су пре свега тимском игром ломили домаћина. Запажен учинак имали су        Лејси са 15, односно Кулагин са 14 поена.

Гран Канарија је забележила пораз код куће од Галатасараја. Слаб деби имао је бивши плејмејкер Црвене звезде Никола Радичевић. Постигао је два поена за девет минута и имао три изгубљене лопте.

Пад Милана Мачвана и повреда колена забринули су све у екипи Бајерна, али и у Србији, где се од искусног крилног центра очекивало да и у фебруарском циклусу предводи репрезентацију.

Капитен "орлова" изнет је са терена у трећој четвртини утакмице Еврокупа против Зенита, а његови саиграчи у екипи Саше Ђорђевића смогли су снагу да се подигну и да одиграју одличну последњу четвртину. И да победе.

ЗЕНИТ - БАЈЕРН 78:80 (22:19, 15:19, 25:14, 16:28)

Зенит Марка Симоновића (3 поена за 10 минута у игри) водио је 14 поена разлике осам минута пре краја (66:52), а онда је Бајерн немачким приступом и српском командом са клупе и са позиције "један" направио велики обрт.

Плејмејкер Стефан Јовић увео је екипу у ритам са 14 поена и седам асистенција и заједно са Реџијем Редиком (18 поена), Девином Букером (17 п) и Џаредом Канингеном (14п) креирао један од већих преокрета у овој сезони другог по снази евро-такмичења.

Руски тим водио је и у претпоследњем минуту, али је центар Бајерна Букер изједначио, па донео Баварцима предност, коју нису испустили.

У директној борби за врх, Бајерн је тако засео на чело табеле Групе Ф, са скором 3-1. Зенит је други са 2-2 и дели ту позицију са Торином (2-2), који је такође у среду убедљиво изгубио на гостовању Лијетувос Ритасу (101:68).

Баварци су остварили лепу победу, али због Мачванове повреде ипак нису могли да буду до краја задовољни. Остали су и без другог српског интернационалца, јер је и Владимир Лучић одраније повређен и већ недељама не конкурише за утакмице.

Наш крилни центар је пре одласка са терена постигао девет поена за 18 минута.