EK: Saša Obradović ne zna da izgubi!

24. trijumf u nizu! Cedevita bespomoćna, slab debi Nikole Radičevića.  Nemački princip, srpski pogon: Bajern ne odustaje! U večeri povrede Milana Mačvana, njegov tim se vratio iz velikog minusa u poslednjoj četvrtini i pobedio. Stefan Jović odličan.

Košarka 25.01.2018 | 08:30
Možda (da ne kažemo sigurno) neće zaseniti Željka Obradovića ili Svetislava Pešića, ali mladi srpski trener Saša Obradović već pravi poduhvate.

Nije osvojio trofej, ali je nanizao 24 trijumfa. Lokomotiva iz Kubanja definitivno ne zna da izgubi. Pobeđivao je Obradović u ovoj fascinantnoj seriji i CSKA, pa je sasim razumljivo što je Cedevita u Zagrebu pala, a da nije opalila metaka - 60:85.

Hrvatski predstavnik u okviru Evrokupa bio je konkurentan samo u prvoj četvrtini. Imala je Cedevita i blagu prednost, ali je brzo uletela u rusku mašinu.

Sjajnom odbranom Obradovićev tim je mučio domaćina i limitirao učinak najvećih zvezda Jurija Zdovca. Primera radi Roko Leni Ukić je postigao svega šest poena. Najefikasniji su bili Nikols i Stipanović sa 13.

Lokomotiva je odlično šutirala za tri (13/26). Međutim, gosti su pre svega timskom igrom lomili domaćina. Zapažen učinak imali su        Lejsi sa 15, odnosno Kulagin sa 14 poena.

Gran Kanarija je zabeležila poraz kod kuće od Galatasaraja. Slab debi imao je bivši plejmejker Crvene zvezde Nikola Radičević. Postigao je dva poena za devet minuta i imao tri izgubljene lopte.

Pad Milana Mačvana i povreda kolena zabrinuli su sve u ekipi Bajerna, ali i u Srbiji, gde se od iskusnog krilnog centra očekivalo da i u februarskom ciklusu predvodi reprezentaciju.

Kapiten "orlova" iznet je sa terena u trećoj četvrtini utakmice Evrokupa protiv Zenita, a njegovi saigrači u ekipi Saše Đorđevića smogli su snagu da se podignu i da odigraju odličnu poslednju četvrtinu. I da pobede.

ZENIT - BAJERN 78:80 (22:19, 15:19, 25:14, 16:28)

Zenit Marka Simonovića (3 poena za 10 minuta u igri) vodio je 14 poena razlike osam minuta pre kraja (66:52), a onda je Bajern nemačkim pristupom i srpskom komandom sa klupe i sa pozicije "jedan" napravio veliki obrt.

Plejmejker Stefan Jović uveo je ekipu u ritam sa 14 poena i sedam asistencija i zajedno sa Redžijem Redikom (18 poena), Devinom Bukerom (17 p) i Džaredom Kaningenom (14p) kreirao jedan od većih preokreta u ovoj sezoni drugog po snazi evro-takmičenja.

Ruski tim vodio je i u pretposlednjem minutu, ali je centar Bajerna Buker izjednačio, pa doneo Bavarcima prednost, koju nisu ispustili.

U direktnoj borbi za vrh, Bajern je tako zaseo na čelo tabele Grupe F, sa skorom 3-1. Zenit je drugi sa 2-2 i deli tu poziciju sa Torinom (2-2), koji je takođe u sredu ubedljivo izgubio na gostovanju Lijetuvos Ritasu (101:68).

Bavarci su ostvarili lepu pobedu, ali zbog Mačvanove povrede ipak nisu mogli da budu do kraja zadovoljni. Ostali su i bez drugog srpskog internacionalca, jer je i Vladimir Lučić odranije povređen i već nedeljama ne konkuriše za utakmice.

Naš krilni centar je pre odlaska sa terena postigao devet poena za 18 minuta.