ЕП: Шампион Европе једва са Чешком!

Рукометна репрезентација Немачке победила је Чешку са 22:19, у првом мечу друге фазе групе 2.  Немци и даље миљеници судија! Немачка победила Чешку, али уз помоћ судијског пара из Хрватске. Чеси се одлично држали и борили све до пет минута пре краја.

Остали спортови 19.01.2018 | 21:00
Актуелни шампион Европе није се наиграо против Чеха и до победе су морали да дођу на тежи начин.

Чешка је играла одлично у првом полувремену и на паузу отишла са предношћу од једног гола, 10:9.

Држали су предност Чеси до последњих десет минута, међутим тада је уследио пад у игри.

Немци су преокренули резултат веома брзо и на крају дошли до веома важне победе.

Најефикаснији био је Штефен Фат са осам голова, док је три постигао Уве Генсхајмер. У пораженом саставу истакао се Томас Цип са шест голова.

Почео је други круг Европског првенства и у Вараждину.

Немачка је победила Чешку 22:19 (9:10), у првом мечу друге фазе Групе ИИ. Али, баш као и против Словенаца, односно у појединим тренуцима дуела са Македонцима, Немачка је и против "кнедлички" имала помоћ судија.

Чини се у ситуацијама у којима је Чешка могла да преломи дуел.

Европски шампиони су ишли толико далеко да је голман Силвио Хајнефетер дозволио себи да после једног несмотреног уласка чешког крила удари противничког играча и да не добије чак ни искључење.

Регуларан гол Чеха је претворен у седмерац (неискоришћен), а намерно утрчавање немачког играча у простор, како би блокирао улаз с крила за Хрвате није било за два минута. Погибељни џудо захтват Патрика Винчека за Матију Губицу и Бориса Милошевића био је само обичан фаул.

И све се то дешавало у другом полувремену...

Све до последњих десетак минута Часи су имали предност, која је највише ишла до "плус два". Последњи пут водили су 18:16, да би у 53. минуту Паул Друкс после дужег времена вратио предност на страну Немачке, која је до краја није испуштала.

Стефан Фат постигао је осам голова и проглашен је за играча меча. На другој страни истакао се Томас Чип. Наредни меч Немци играју кроз два дана против Данаца, а Чеси се за четири дана састају са Мекедонијом.