EP: Šampion Evrope jedva sa Češkom!

Rukometna reprezentacija Nemačke pobedila je Češku sa 22:19, u prvom meču druge faze grupe 2.  Nemci i dalje miljenici sudija! Nemačka pobedila Češku, ali uz pomoć sudijskog para iz Hrvatske. Česi se odlično držali i borili sve do pet minuta pre kraja.

Ostali sportovi 19.01.2018 | 21:00
Aktuelni šampion Evrope nije se naigrao protiv Čeha i do pobede su morali da dođu na teži način.

Češka je igrala odlično u prvom poluvremenu i na pauzu otišla sa prednošću od jednog gola, 10:9.

Držali su prednost Česi do poslednjih deset minuta, međutim tada je usledio pad u igri.

Nemci su preokrenuli rezultat veoma brzo i na kraju došli do veoma važne pobede.

Najefikasniji bio je Štefen Fat sa osam golova, dok je tri postigao Uve Genshajmer. U poraženom sastavu istakao se Tomas Cip sa šest golova.

Počeo je drugi krug Evropskog prvenstva i u Varaždinu.

Nemačka je pobedila Češku 22:19 (9:10), u prvom meču druge faze Grupe II. Ali, baš kao i protiv Slovenaca, odnosno u pojedinim trenucima duela sa Makedoncima, Nemačka je i protiv "knedlički" imala pomoć sudija.

Čini se u situacijama u kojima je Češka mogla da prelomi duel.

Evropski šampioni su išli toliko daleko da je golman Silvio Hajnefeter dozvolio sebi da posle jednog nesmotrenog ulaska češkog krila udari protivničkog igrača i da ne dobije čak ni isključenje.

Regularan gol Čeha je pretvoren u sedmerac (neiskorišćen), a namerno utrčavanje nemačkog igrača u prostor, kako bi blokirao ulaz s krila za Hrvate nije bilo za dva minuta. Pogibeljni džudo zahtvat Patrika Vinčeka za Matiju Gubicu i Borisa Miloševića bio je samo običan faul.

I sve se to dešavalo u drugom poluvremenu...

Sve do poslednjih desetak minuta Časi su imali prednost, koja je najviše išla do "plus dva". Poslednji put vodili su 18:16, da bi u 53. minutu Paul Druks posle dužeg vremena vratio prednost na stranu Nemačke, koja je do kraja nije ispuštala.

Stefan Fat postigao je osam golova i proglašen je za igrača meča. Na drugoj strani istakao se Tomas Čip. Naredni meč Nemci igraju kroz dva dana protiv Danaca, a Česi se za četiri dana sastaju sa Mekedonijom.