ЕК: Бајерн сјајан, Будућност хита ка 1/4-финалу!

Бајерн силан, Мачванов флерт са дабл-даблом, Тренто пао у Морачи! Стефан Јовић и Марко Симоновић солидни, Зенит сломљен у Минхену. Кошаркаши Будућност везали другу победу у ТОП 16 фази Еврокупа и направили велики корак ка пласману у четвртфинале тог такмичења. У Морачи "пао" Тренто - 79:66!

Кошарка 17.01.2018 | 22:10
Сјајну форму лидер АБА лиге потврдио је и у 3. колу друге фазе такмичења у Еврокупу. У дуелу са Трентом, у оквиру Г групе ТОП 16 фазе другог по снази такмичења под патронатом УЛЕБ, Подгоричани су доминирали у првом полувремену а у другом одиграли колико је било потребно за финиш лишен резултатске неизвесности.

Отворили меч тројкама Гибсона, Гордића и, након првог коша гостију, Суада Шеховића за "бег" на 11:3. Прво двоцифрено вођство стигло је у 7. минуту (20:9), а до краја четвртине разлика је подигнута на 17 поена (31:14).

У 14. минуту предност Подгоричана нарасла је и на 19 поена (38:19), након чега је Тренто запретио повратком у игру серијом 7:1 (39:26).

Ипак, у завршници овог периода Будућност је поново вратила доминацију и у последњем минуту полувремена стигла и до рекордних 20 поена разлике (49:29).

Почетком треће деонице, гости су искористили слабију одбрану домаћина да до 25. минута смање минус на само 10 поена (52:42). Два минута касније, разлика се истопила на само пет поена (56:51), након чега су Подгоричани узвратили серијом 10:0 (66:51), за 15 поена вишка уочи последње деонице.

Будућност – Тренто 79:66  (31:14, 18:17, 17:20, 13:15)

БУДУЋНОСТ: Ивановић 16, Су. Шеховић 8, Баровић 4, Се. Шеховић 4, Старовлах, Гордић 13, Илић 4, З. Николић 3, Гибсон 17, Поповић, Лендри 5, Д. Николић 5.

ТРЕНТО: Јаник, Сутон 26, Силинс, Форај 7, Флакадори 5, Гутиерез 8, Гомез, Хог 11, Лечталер 1, Шилдс 8.

У другом мечу 3. кола групе Г Локомотива из Казања је дан раније савладала загребачку Цедевиту 69:64 (14:10, 23:18, 19:10, 13:26).

Кад игра Милан Мачван, игра и Бајерн. Екипа Александра Ђорђевића у Минхену је победила руски Зенит са 95:78 у трећем колу Ласт 16 фазе Еврокупа и вратили се на врх табеле у Ф групи.

Иако се то по коначном резултату и не би баш могло закључити, Бајерн је врата убедљивог тријумфа отворио тек средином треће деонице, а до тада се Зенит некако и држао.

Али, онда су Девин Букер и Мачван преузели ствари у своје руке и Бајерн је оправдао улогу фаворита. Букер је меч завршио са 27 поена, Мачвану је био близу дабл-дабл остварења - 14 поена и девет скокова, док је Стефан Јовић дао четири поена и поделио шест асистенција.

У гостујућој екипи Марко Симоновић је постигао шест поена, Кајл Кјурик био је убедљиво најефикаснији са 31 поеном, а Сергеј Карашев додао је на то још 15.