ПЛ: Тадић асистирао, Челси не може ни са играчем више!

Доминација "Певаца", четврти везани пораз Евертона. Споро и досадно - нова Контеова криза у Челсију! Претходна два "кризна периода" италијански менаџер је преживео, али Челси игра све лошије и чини се да су сада на удару "звезде" тима које је Конте извео већ након сат времена игре. Асистенција Душана Тадића. Фудбалери Тотенхема убедљиво су тријумфовали на Вемблију против Евертона са 4:0 у мечу 23. кола Премијер лиге. Екипа Саутемптона ремизирала је на гостовању против Вотфорда 2:2, у 23. колу Премијер лиге.

Фудбал 14.01.2018 | 08:15
Репрезентативац Србије Душан Тадић одиграо је добар меч за "Свеце", а код другог гола је и сâм био делом заслужан.

Гости су до гола предности дошли у 20. минуту када је Џејмс Ворд-Праус затресао мрежу.

Лонг је послао лопту у казнени простор, она је после одбитка дошла до везног играча који веома смирено реаговао и посла лопту у гол.

До другог поготка чекало се 24. минута. При крају полувремена, Саутемптон је извео добру контру, лопта је у шеснаестерцу дошла до Тадића који је несебично додао до Прауса, а овај постигао други гол на мечу.

У наставку гости су успели да испусте предност. Прво је Греј у 58. минуту смањио на 2:1, а потом је у 90. минуту Дукур донео изједначење Вотфорду (2:2).

Фудбалери Челсија одиграли су без голова са Лестером на Стамфорд Бриџу. "Плавци" су скоро пола сата играли са играчем више, пошто је у 68. минуту Чилвел зарадио други жути картон.

Ипак, екипа Антонија Контеа није успела да постигне гол, а реално гледано није ни заслужила. Лестер је у неким ситуацијама био и опаснији, међутим ни они нису успели да дођу до гола.

Антонио Конте "преживео" је две резултатске кризе у Челсију; прву на старту сезоне 2016/17, а другу на почетку актуелне такмичарске године, да би трећа, у којој ће опет сви "тражити његову главу", наступила већ у првим данима нове године.

Челси ни у четвртом мечу у 2018. није победио, а трећи пут узастопно није дао ни гол!

Споро, досадно и безидејно играли су "плавци" и против Арсенала и Норича у куп такмичењима, а још безопаснији били су ове суботе против Лестера.

ЧЕЛСИ - ЛЕСТЕР 0:0

"Лисице" су одиграле фантастично прво полувреме, Махрез и Варди су "излуђивали" Челсијев везни ред и одбрану, али су срећа и Тибо Куртоа зауставили тим Клода Пуела у намери да рани актуелног шампиона. Није се много променило ни у наставку меча, све до црвеног картона Бена Чилвела у 68. минуту када је Челси преузео посед, али ни из њега НИШТА није урадио.

Видели смо покушаје Кантеа и Бакајока, играча којима голови нису "дужност", док су они којима је то "обавеза" били далеко од праве шансе.

Први пут од када је дошао у Челси, у лето 2016. године, Антонио Конте направио је све три промене у првих сат времена меча; рано је морао повређеног Гарија Кејхила да замени Андреасом Кристенсеном, да би незадовољан учинком повукао Едена Азара и Сеска Фабрегаса са терена и уместо њих послао Вилијана и Педра.

Ни они нису успели да "дрмну" екипу.

Када су у питању остали резултати, Саутемптон је у последњем минуту испустио победу против Вотфорда (2:2) коју је у првом полувремену головима најавио Џејмс Вард-Праус, с тим да му је за други погодак асистирао српски репрезентативац Душан Тадић.

Радовао се ипак Лука Миливојевић чији је Кристал Палас савладао неугодни Барнли (1:0), а наш везиста одиграо је свих 90 минута у дресу "орлова".

Форму је подигао Марко Арнаутовић који је постигао гол и две асистенције у победи Вест Хема над Хадерсфилдом (4:1), док је победа припала и ВБА у дуелу са Брајтоном (2:0). У ремију Њукасла и Свонсија (1:1) опет није било Александра Митровића.

Лука Миливојевић одиграо је 90 минута у победи Кристал Паласа над Бурнлијем, 1:0. Гол којима су домаћи играчи дошли до тријумфа постигао је у 21. минуту Сако.

Убедљиву победу остварила је екипа Вест Хема која је са 4:1 савладала Хадерсфилд. Голове за "Чекићаре" постизали су Нобл (25), Арнаутовић (46) и Ланцини у 56. и 61. минуту.

Тријумф је остварила и екипа Вест Брома која је са 2:0 победила Брајтон, док су Њукасл и Свонси одиграли 1:1.

Доминација "Певаца", четврти везани пораз Евертона. Фудбалери Тотенхема убедљиво су тријумфовали на Вемблију против Евертона са 4:0 у мечу 23. кола Премијер лиге.

Тотенхем је доминирао током читавог меча у ком се Евертон држао само током првих пола сата. Када гол Вејна Рунија није признат због офсајда у 22. минуту то је био знак за Тотенхем да крене у акцију.

Заиграли су боље, а резултат је био видљив неколико минута после поготка Рунија. Сон се у 26. минуту нашао на правом месту после лопте Сержа Оријеа и погодио за 1:0.

Од тог тренутка креће теренска иницијатива и доминација "Певаца" чији је Сон био посебно разигран. Погодио је и стативу а по левој страни је био константна претња.

Колико је Сон опасан, видео је и Кени у 47. минуту када га је корејски интернационалац окренуо и кренуо да хита сам ка голу. Успео је да шутира, лопта је прошла поред Џордана Пикфорда и на њу је натрчао Хари Кејн који је за сваки случај убацио лопту у мрежу за 2:0.

Гости су се жалили да је био офсајд, али Посонови помоћници ништа нису сигнализирали. Трећи гол којим је Кејн престигао Тедија Шерингема по броју премијерлигашких голова за Тотенхем, "Певци" су дали у 59. минуту када је са десне стране лопту убацио Ерик Дајер, а Кејн уз мало среће повисио на 3:0.

Кристијан Ериксен је победу потврдио у 81. минуту меча па се Тотенхем изједначио са Ливерпулом по броју бодова (44), "Редси" су тренутно четврти, а Тотенхем је пети.

С друге стране, Евертон је девети са 27 бодова, а против Тотенхема је наставио пост од победа четвртим узастопним поразом од чега су три била у ПЛ и један у ФА купу.

Кејн иде и руши рекорде, Тотенхем у налету! Теди Шерингем више није најбољи стрелац Тотенхема у Премијер лиги...

Тотенхем се потпуно "подигао" након тешког пораза од Ситија!

"Грађани" су одржали "час фудбала" екипи Маурисија Покетина 16. децембра (4:1), а од тада су "певци" везали четири победе и реми у Премијер лиги. У новом тријумфу на "Вемблију" добили су и најбољег стрелца у историји клуба.

Хари Кејн је са два нова поготка постао најбољи стрелац Тотенхема у Премијер лиги престигавши тако Тедија Шерингема од кога сада има гол више - 98!

Овим тријумфом над Евертоном, Тотенхем је дошао до 44 бода, колико има и четвртопласирани Ливерпул, с тим да екипа Јиргена Клопа још увек није играла свој меч 23. кола. Уједно се надају да ће прескочити и Челси који је само ремизирао против Лестера.

ТОТЕНХЕМ - ЕВЕРТОН 4:0 (1:0)

"Слављеничко вече" најбољег нападача репрезентације Енглеске, кога ће Тотенхем тешко задржати уколико настави оволико да се истиче, обележила је и одлична партија јужнокорејског репрезентативца Сона који је учествовао код два гола.

Евертон се "држао" првих двадесетак минута, имао и поништен гол након ударца Вејна Рунија, али од тада креће боља игра домаћина.

Оштар центаршут Оријеа у гол је претворио Сон у 26. минуту, да би Јужнокорејанац после "пируете", којом је преварио Кенија, на готово идентичан начин асистирао Харију Кејну. Енглез је до другог гола на мечу дошао уз мало среће након паса Ерика Дајера.

Тотенхем није "смањио гас" до краја меча, па се после изузетне акције Сона и Делеа у стрелце уписао и Кристијан Ериксен.